Spotkanie rodzin to zastrzyk

Na lotnisku w Bresso pod Mediolanem prawie milion rodzin oczekuje na przyjazd Benedykta XVI.

Sektory na płycie jednego z lotnisk mediolańskich są już wypełnione niemal po brzegi. Według szacunków organizatorów jest tu już ponad milion osób. Uczestnicy VII Światowego Spotkania Rodzina z papieżem oczekują na przyjazd Piotra naszych czasów.

Kolorowe flagi, transparenty, radosne śpiewy. Niektórzy czekają tu od kilku godzin.

Leonard i Floriane przyjechali ze Szwajcarii. On inżynier, ona urzędniczka. Są od 10 lat małżeństwem. Obok widać uśmiechnięte buźki ich trójki dzieci. Jonathan, 9 latek, Aurelie ma 7 lat i najmniejszy Benoit. Czterolatek dostał imię na cześć papieża Benedykta. Rodzina należy do grupy Equipes Notre Dames. Regularnie w szwajcarskim Valee spotykają się na modlitwie, formacji małżonków i rekolekcjach dla małżeństw.

– W Szwajcarii ponad 50 proc. małżeństw rozpada się – mówi Leonard. – Nas, rodziny katolickie, po prostu się toleruje. Potrzebujemy takich spotkań by zobaczyć się i wzmocnić. Nie ma nic piękniejszego niż rodzina.

Przyjechali z 12 innymi rodzinami. Wszyscy mają przynajmniej po trójkę dzieci.

Kilka sektorów dalej spotykamy grupę z Brazylii. Sami wołają nas i wymachują flagami.

– Hola! Brasil! Pochodzą z Manaus, z prowincji Amazonas. Prawie 30 osób, należą do Neokatechumenatu. – Przyjechaliśmy by być z Ojcem Świętym. Nie ma nikogo ważniejszego na świecie. On nas prowadzi do Chrystusa! – mówi z uśmiechem i entuzjazmem Laercio. Ma 50 lat, przyjechał z żoną i czwórką dzieci, już prawie dorosłych. Brazylijczycy już zapraszają na spotkanie młodzieży do Rio w 2013 roku.

Graziella i Antonio Spano przyjechali do Mediolanu z włoskiej Asti z trójką córeczek. Elena ma 3 latka, Laura 7 i Simona 11. Daniela, najstarsza siostra została w domu. Graziella pracuje w banku, Antonio w urzędzie miasta. Czytają z dziećmi w każdą niedzielę Ewangelię, należą do parafialnej grupy modlitewnej.

– Nie jest łatwo dziś wiązać koniec z końcem – mówi Graziella. – Bywa, że w domu jesteśmy zmęczeni, że mijamy się, bo każdy ma inne godziny pracy. Szkoła, zakupy, rachunki…. Czasem padam, nie mam siły. Tu jakby ktoś nam zastrzyk wiary i nadziei dał. Potrzebujemy tylko usłyszeć od Ojca Świętego, że nasz wysiłek jest potrzebny.

- To, że papież mówi, że rodzina jest święta, wystarcza. Nasz trud nabiera wartości. I widzimy te wszystkie rodziny z całego świata. Mają podobne problemy, ale warto żyć dla rodziny, w rodzinie. Wierzę, że ten widok da siłę innym rodzinom, także tym które przechodzą trudne chwile.

Na lotnisku w Bresse panuje radosna, spokojna atmosfera modlitwy i oczekiwania. Za chwilę księża z mediolańskiej diecezji poprowadzą różaniec w intencji rodzin, które dotknęło trzęsienie ziemi w regionie Emiglia Romagnia. Każdej nocy notuje się tam ponad 30 wstrząsów. Wiele rodzin z tego regionu, osób które utraciły domy, nie mogło przyjechać na spotkanie do Mediolanu. Jedna z rodzin jednak będzie dawać dziś świadectwo.

Benedykt XVI będzie tez dzisiejszego wieczoru odpowiadał na pytania dzieci i rodzin z całego świata. Pierwsza wystąpi dziewczynka z Wietnamu. Cat Tien zapyta Ojca Świętego o jego dzieciństwo. Po niej dialog z papieżem poprowadzą narzeczeni z Madagaskaru, potem rodzina z greckiej Nikos oraz z Nowego Jorku. Wieczór uświetni koncert gwiazd włoskiej estrady. Wydarzenie relacjonuje ponad tysiąc dziennikarzy z całego świata. Kilkanaście telewizji będzie transmitować o 20.30 na żywo spotkanie z Ojcem Świętym.

Więcej o Światowym Spotkaniu Rodzin»

« 1 »

Joanna Bątkiewicz-Brożek

  • gut
    02.06.2012 20:05

    Spotkanie rodzi to zastrzyk to prawda!  Pani Joasiu i do tego sygnał dla świata. Ostatnio na francuskiej stacji telewizyjnej oglądałem jak liderzy Nowej Lewicy zastanawiali się jakie tego typu katolickie imprezy będą miały negatywne skutki dla wszechobecnej ideologii Neomarksizmu. Oni zawsze po tego typu katolickich sygnałach robią wszystko aby je stłamsić i zniszczyć. Obyśmy się nie zdziwili jak usłyszmy w mediach o jakaś kościelnych skandalach itp.

    doceń 5
  • Fidel&Slator
    02.06.2012 21:55
    Wspaniałe spotkanie wieczorne ! Miałem łzy w oczach, kiedy Ojciec Święty odpowiadał na pytania, dawał nadzieję, koił ból!

    Kochany Ojciec Święty! Wspólna modlitwa Ojcze nasz wraz z następcą Chrystusa na ziemi!

    Marzy mi się bardzo, aby teraz kapłani przybliżyli nam na kazaniach teksty Ojca Świętego Benedykta XVI w kościołach Polskich! Aby nam przybliżyli wszystkim to spotkanie.

    Niech rodzi na w dzisiejszym świecie zwycięży!
    doceń 3
  • ks. A.
    02.06.2012 23:04
    Drogi Administratorze tego portalu, dlaczego nie podajesz nam żadnych bieżących informacji o XVI Spotkaniu Młodych LEDNICA 2012?
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Najnowszy numer

GN 46/2024

17 listopada 2024

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.

Sprawa pierścieni

Sprawa pierścieni stała się ostatnio jedną z najintensywniej dyskutowanych w kraju nad Wisłą. I nie, nie chodzi w tej dyskusji o jakiś odkryty i nieznany dotąd tom Tolkienowskiej sagi opowiedzianej z perspektywy kolejnych wieków wstecz, tylko o pierścienie biskupie.

Więcej w Artykuł

Dodatki specjalne