10 marca w diecezji bielsko-żywieckiej rozpocznie się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej z Guadalupe organizowana przez Radę Rycerzy Kolumba w Bielsku-Białej
Kapelan bielskich Rycerzy Kolumba ks. Andrzej Wołpiuk podkreśla, że obraz „indiańskiej Madonny” w stanie błogosławionym, depczącej głowę węża, jest dla nas wezwaniem do pokojowej ewangelizacji oraz szacunku do życia.
Kapłan przypomina, że szczególnie w dzisiejszych czasach Matka Boska z Guadalupe staje się wyraźnym symbolem obrony każdego ludzkiego życia, od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.
Ks. Wołpniuk zauważa, że kopia przybywa do stolicy Podbeskidzia w dniu obchodzonym od niedawna jako Dzień Mężczyzn, a następna dnia, 11 marca, kiedy w kościele w bielskich Aleksandrowicach odbywać się będą najważniejsze uroczystości związane z peregrynacją, cały Kościół modli się w intencji dzieci nienarodzonych.
Wszystkie kopie obrazu Madonny peregrynujące wśród rycerskich rad po całym świecie dotknęły niezwykłego oryginału z sanktuarium meksykańskiego utrwalonego w cudowny sposób z fotograficzną precyzją na indiańskiej pelerynie bł. Juan Diego. Kopie zostały pobłogosławione przez papieża Benedykta XVI, a w ramach peregrynujących obrazów znajduje z wtopiona ziemia z miejsca maryjnych objawień.
W diecezji bielsko-żywieckiej obraz z Meksyku odwiedzi dwie parafie stolicy Podbeskidzia, zostanie przyjęty w Żywcu i Czańcu. 17 marca będzie także gościć na Jubileuszowym Forum Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej.