O dziewczynie, która kłóciła się z Bogiem, i pytaniach na śmierć i życie mówi s. Marzena Władowska CHR.
Marcin Jakimowicz: Jest Siostra jedną z niewielu osób w Polsce, które… pamiętają swój chrzest. Albo ma Siostra genialną pamięć, albo…
S. Marzena Władowska CHR: …przyjęłam chrzest jako dorosła osoba. Pamięć o tym, co wydarzyło się, gdy miałam 19 lat, jest wciąż żywa. Tak jakby stało się to wczoraj. Warunki były osobliwe, bo było to w kaplicy biskupiej katowickiej kurii, więc towarzyszyła mi jedynie najbliższa rodzina. Było kameralnie, bez pompy. Był to czas, gdy Kościół katowicki wydawał się jeszcze nieprzygotowany na chrzty dorosłych i nie chciał się za bardzo chlubić tymi opóźnionymi „nowymi dziećmi”. (śmiech) Może uważano to za jakiś wstydliwy wypadek, którego nie należy propagować? To był 1992 rok, więc ośrodki katechumenalne w Polsce raczkowały.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyli jasno”.