Otworzyły pierwsze okno życia w Polsce, a dzięki ich gościnności internowany w ich klasztorze w Komańczy Prymas Tysiąclecia czuł się jak u siebie w domu. By uratować skazany na śmierć tłum, same zgłosiły się na gestapo. Nazaretanki świętują 150-lecie zgromadzenia.
Zazwyczaj opowiadamy o cudach, które dokonywały się przez ręce Jezusa. A przecież Ten, który nauczając o modlitwie, wspomniał o „zamkniętej izdebce” jako centrum duchowego życia, siedział w Nazarecie przez trzydzieści lat: ukryty, nieznany, nienarzucający się, niewybiegający przed szereg. Trzydzieści lat w ukryciu i „jedynie” trzy lata publicznej misji. A my – niecierpliwili – bardzo chcielibyśmy odwrócić te proporcje! Przedziwne w chrześcijaństwie jest to, że będąc w miejscu ukrytym, wywieramy ogromny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Nie musimy stać na podium, w świetle reflektorów, na scenie.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyli jasno”.