Wyrastają jak grzyby po deszczu w przedszkolach, domach kultury, więzieniach, klasztorach, parafiach, księgarniach, bibliotekach, online i w realu, w domach prywatnych i instytucjach publicznych. Formalne i nieformalne kluby książki przyciągają miłośników dobrej literatury i są żywym zaprzeczeniem tezy, że Polacy nie czytają.
Warunek jest jeden. Trzeba czytać. Właściwie nie trzeba nawet brać aktywnego udziału w dyskusji, bo słuchanie i obecność też są cenne. Czy konieczna jest herbata lub kawa, a czasem nawet ciasteczka? Tu wszyscy są zgodni – aby rozmawiać o książkach, warto zadbać o przytulną atmosferę. – Dlatego długo męczyłam ojca przeora, by udostępnił nam taką salę, gdzie możemy pogadać w ciepłym, miłym klimacie. To ważne, żeby rozmowa fajnie się toczyła – śmieje się dziennikarka i teolożka Elżbieta Wiater, która przy krakowskim klasztorze dominikanów prowadzi dyskusyjny klub książki #CzytajWdrodze.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Magdalena Dobrzyniak Dziennikarka, redaktor portalu „Gościa Niedzielnego”. Absolwentka teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim i podyplomowych studiów edytorskich na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W mediach katolickich pracuje od 1997 roku. Wykładała dziennikarstwo na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Autorka książek „Nie mój Kościół” (z bp. Damianem Muskusem OFM) oraz „Bezbronni dorośli w Kościele” (z o. Tomaszem Francem OP).