„Golgota Wschodu” jest porażającą opowieścią o tym, że można zejść do piekła i zachować nadzieję. Pozostać wolnym na nieludzkiej ziemi.
Stajemy pod wizerunkiem Maryi, który towarzyszył zesłańcom. Ze wzruszeniem czytam: „13 kwietnia 1940 roku moja mama Jadwiga Adamska wyjęła w pośpiechu obraz z ramy, zwinęła w rulon i włożyła do kuferka. Był dla naszej rodziny ostatnią nadzieją i podporą na wytrwanie na Sybirze. Przed Nim modliliśmy się w najcięższych chwilach, gdy nie mieliśmy co jeść, w co się ubrać, gdy wyły wilki pod naszą ziemianką, gdy szalał buran. Gdy zamierała nadzieja na przetrwanie. Przed tym obrazem dziękowaliśmy za wszystko, za każdy kłosek, za każdy dzień przeżycia, i błagaliśmy o powrót do kraju. I wróciliśmy”.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Marcin Jakimowicz Urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Skończył prawo na Uniwersytecie Śląskim. Od 2004 roku jest dziennikarzem „Gościa Niedzielnego”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – poruszające wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem „Dzikim”. Wywiady ze znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznawali się do wiary w Boga stały się rychło bestsellerem. Od tamtej pory wydał jeszcze kilkanaście innych książek o tematyce religijnej, m.in. zbiory wywiadów „Wyjście awaryjne” i „Ciemno, czyi jasno”.