Infludzieciaki. Czy pozwolić dziecku na bycie influencerem?

Coraz młodsze dzieci tworzą filmiki, content, a internet traktują zarobkowo.

Coraz młodsze dzieci zakładają kanały na portalach społecznościowych i zaczynają „przygodę z contentem”. Niektórym udaje się nawet na tym zarobić spore pieniądze. Czy pozwolić dziecku na tego typu aktywności? I jakie mogą być w przyszłości konsekwencje takich działań? Sprawa jest poważna, bo od cyfrowego świata mogą uciec nieliczni, i w dodatku dojrzali. Dzieci i młodzież siedzą w nim po cyfrowe uszy.

Jak Wojtek został influ

Dzieci w wieku kilkunastu lat to pokolenie, które nie wyobraża sobie życia bez internetu i społecznościówek. Rodziły się już wówczas, gdy media społecznościowe były popularne, a ich pierwsze zdjęcia często szerowane były przez rodzinę i przyjaciół. To też pokolenie, które dużo sprawniej posługuje się tabletem niż książką. I dla którego prestiżowy zawód to nie lekarz czy prawnik, ale coraz częściej... influencer. Czyli osoba, która – najprościej mówiąc – zamieszcza różne treści w internecie, buduje grupę odbiorców, na którą wpływa i z której czerpie korzyści. Dzieciom nie trzeba tego pojęcia wcale tłumaczyć....

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Agata Puścikowska Agata Puścikowska Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2006 redaktor warszawskiej edycji GN, od 2011 dziennikarz działu „Polska” w GN. Autorka kilku książek, m.in. „Wojennych sióstr” oraz „Święci 1944. Będziesz miłował”.