Ta historia, jak każda inna, mogłaby się nie wydarzyć. Na przykład: 30 kwietnia 1926 roku dziennikarz krakowskiego „Czasu” mógł nie włączać się do dyskusji o podpisanym kilka dni wcześniej traktacie berlińskim między Niemcami i ZSRR oraz jego znaczeniu dla Polski. A Helena Kowalska mogła nie usłyszeć z ust biskupa Pawła Kubickiego: „Odtąd nie będziesz się zwać imieniem ze świata, ale Maria Faustyna”.
Albo zacznijmy trochę wcześniej: 25 sierpnia 1905 roku, na długo przed wojną, „Kurier Warszawski” nie musiałby relacjonować negocjacji pokojowych Rosji z Japonią („Obecnie dyplomacja szuka delikatnego określenia formy, w jakiej Rosja wynagrodzi Japonii poniesione straty”), gdyby wcześniej nie doszło do konfliktu między nimi. A w Głogowcu, 50 kilometrów od Łodzi, Marianna Kowalska mogła nie urodzić trzeciej córki, gdyby na przykład nie spotkała wcześniej Stanisława i nie poślubiła go.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.