O przebudzenie z duchowego letargu, który jest jak "zimowy sen obojętności" apeluje w liście do katolików rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. List jest odczytywany w Poniedziałek Wielkanocny w kościołach archidiecezji krakowskiej.
"Ewangelia tętni życiem, jest nowa, atrakcyjna i stanowi pełny i najlepszy program rozwoju człowieka i całej ludzkości" - ocenił rektor ks. prof. Władysław Zuziak. Zaapelował do wiernych, by nie pozwolili, żeby chrześcijaństwo jawiło się jako "bezbarwne i mało widoczne".
"Angażujmy nasze chrześcijańskie głosy w miejscach, gdzie decydują się sprawy ważne dla nas, dla naszej Ojczyzny i Europy. Przecież to tylko od nas zależy, na ile i jak zaznaczymy naszą obecność na świecie" - dodał rektor Uniwersytetu Papieskiego.
Nawiązując do nadchodzącej beatyfikacji papieża Jana Pawła II, ks. Zuziak wyraził nadzieję, że przygotowanie do niej będzie na tyle głębokie, by katolicy podjęli prorocze słowa papieża "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze () tej ziemi!".
W liście rektor prosi wiernych o wsparcie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i dziękuje za pomoc już udzieloną. Jak podkreślił uczelnia, "z niesłabnącym zaangażowaniem i miłością nie tylko kształci i wychowuje młode pokolenie, ale proponuje swoim studentom drogę duchowego i intelektualnego rozwoju".
Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie to dawna Papieska Akademia Teologiczna. Prowadzi działalność naukowo-dydaktyczną na pięciu wydziałach: Filozoficznym, Historii i Dziedzictwa Kulturowego, Nauk Społecznych, Teologicznym i zamiejscowym - Teologicznym Sekcja w Tarnowie, a także w międzywydziałowych instytutach: Bioetyki oraz Ekumenii i Dialogu. Studiuje tu blisko 3500 osób, pracuje 327 pracowników (w tym 221 naukowo-dydaktycznych).