#ProjektUniesieni to wyemitowany w TVP 15 kwietnia koncert uwielbieniowy z elementami Ewangelii, świadectwami i modlitwą, oparty na 14 spotkaniach Drogi Światła. Teraz można go oglądać online.
Trzydziestoosobowa orkiestra smyczkowo-dęta, dwa chóry, zespoły muzyczne i soliści, franciszkanin, świeccy ewangelizatorzy i biskup – to tylko część wielkiej wspólnoty modlitewnej, do której dołączyć może każdy. #ProjektUniesieni” to muzyczne widowisko z elementami Ewangelii i modlitwy. W koncercie zostało zawarte również 14 przystanków Drogi Światła, która jest wyjątkowym nabożeństwem w Kościele katolickim odprawianym w okresie wielkanocnym. Droga Światła to święto radości, pokoju i miłości, opisujące wydarzenia, które wydarzyły się po Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. – Stoimy w Kościele przed wielkim wyzwaniem, jakim jest umiejętność przeżywania tajemnicy zmartwychwstania Pańskiego. Centralną tajemnicę naszej wiary sprowadzamy czasami do tradycyjnego świętowania, barwnej obrzędowości. Tymczasem jest to przecież serce chrześcijaństwa. Zmartwychwstały Pan objawia pełnię miłosierdzia dla nas. Chcemy ogłosić to orędzie, mówić o nim z radością – wyjaśniał o. Michał Legan w rozmowie z "Gościem Niedzielnym".
Koncert spotkał się z licznymi przychylnymi reakcjami - widzowie chwalili zarówno poziom muzyczny i wizualny, jak i duchową stronę koncertu. Teraz to wyjątkowe wydarzenie w całości zobaczyć można na YouTube oraz w serwisie TVP VOD.
#ProjektUniesieni 2023W czasie koncertu zobaczyć można występy polskich i zagranicznych gwiazd m.in.: Volney Morgan & New-Ye, TGD, New Life, Mocni w Duchu, Andrzej Lampert, Beata Bednarz, Basia Pospieszalska, Agnieszka Cudzich, Marta Ławska-Zawadzka, Leopold Twardowski, Michał Mielczarek, Dariusz Malejonek, Michał Pax Bukowski, Arkadio, DJ Dugi, o. Stan Fortuna, Tony Melendez czy MATE.O. Artystom towarzyszy orkiestra smyczkowo-dęta Huberta Kowalskiego oraz dwa chóry.
Podczas koncertu uwielbieniowego modlitwy i nauczania poprowadzili m.in.: bp Artur Ważny, Marcin Zieliński, Iwona Zielonka.
Wykonania połączyła specjalna oprawa słowno-wizualna. W narracji motywem przewodnim były fragmenty Ewangelii i płynące z niej przesłanie. Słowa ożywiają wizualizacje – zaanimowane graficznie dzieła sztuki. Dodatkowo pojawiają się świadectwa osób, których życie zmieniło się pod wpływem Drogi Światła.
ah/KAI