Nie zjedz pączka - wyślij go do Afryki

Rusza kolejna edycja charytatywnej akcji "Wyślij pączka do Afryki" organizowana przez Fundację Kapucyni i Misje.

Tegoroczna zbiórka przebiegać będzie pod hasłem "Podaruj dzieciom zdrowie". Bracia kapucyni zachęcają, by z okazji tłustego czwartku odmówić sobie zjedzenia jednego czy dwóch pączków i przesłać wirtualnego pączka do głodujących w Afryce. Wszystkie zebrane pieniądze trafią na konto Fundacji Kapucyni i Misje i zostaną przeznaczone m.in. na czesne i dożywianie osieroconych dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie, budowę studni głębinowych oraz leczenie niepełnosprawnych. Na realizację 16 projektów fundacja potrzebuje 450 tys. zł.

Brat Jerzy Steliga z Fundacji Kapucyni i Misje apeluje, by zamienić swoją pączkową darowiznę na konkretną pomoc dzieciom, ubogim, którymi opiekują się kapucyni i aby razem rozwijać dzieło miłosierdzia. Nie dla każdego bowiem mieszkańca ziemi ostatki są czasem słodkich przyjemności. W krajach Trzeciego świata brakuje nieraz podstaw, by móc godnie żyć.

- Dzięki wsparciu osierocone dzieci otrzymają posiłek w szkole, będziemy mogli zbudować nowe szkoły, przedszkola, kaplice, nowe szpitale dla chorych dzieci, dwie nowe studnie, plac zabaw dla dzieci, nowe boiska i wiele innych projektów będziemy mogli zrealizować z myślą o najuboższych - podkreśla brat Steliga.

Akcję można wesprzeć na kilka sposobów. Pierwszą, najprostszą formą jest przelew na konto: 26 1240 4533 1111 0010 5274 9794 (FUNDACJA KAPUCYNI I MISJE ul. Korzeniaka 16, 30-298 Kraków) z dopiskiem "Pączek dla Afryki". Inną formą akcji jest "pączkowanie", czyli zbiórki na rzecz misji. - W akcję zaangażowane są szkoły i przedszkola, które robią kiermasze, ale też każdy chętny może upiec czy też kupić pączki, poczęstować nimi znajomych i zrobić zbiórkę na rzecz misji - powiedział brat Steliga.

Pomóc można też kupując wirtualnego pączka za pośrednictwem strony: www.paczek.kapucyni.pl.

Ze środków zebranych w poprzednich latach udało się sfinansować: operacje pięciu osób niepełnosprawnych, zakupić dla nich protezy i wózki inwalidzkie, otworzyć dwa Ośrodki Pomocy w Republice Środkowoafrykańskiej, gdzie osierocone dzieci, ofiary wojny domowej i ubodzy otrzymują lekarstwa, żywność i ubrania oraz odbudować ponad 300 domów spalonych podczas wojny. Polscy misjonarze sfinansowali także budowę trzech szkół podstawowych, pięciu kaplic i siedmiu studni głębinowych. Finansują naukę w szkole i ciepłe posiłki dla ponad dwustu osieroconych dzieci w parafii Ndim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

pie/PAP