2 marca 1921 r. we Lwowie urodził się Kazimierz Górski - najwybitniejszy trener w historii polskiej piłki nożnej.
Górski zaczynał swoją przygodę ze sportem grając w piłkę w takich klubach jak: RKS Lwów, Spartak Lwów, czy też Legia Warszawa. Jako zawodnik rozegrał jeden mecz w reprezentacji Polski. Był to przegrany 0-8 mecz towarzyski z Danią. Jego karierę przerwał wybuch II wojny światowej.
Po zakończeniu wojny ukończył kurs trenerski na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Następnie trenował warszawskie kluby: Marymont, Gwardię oraz przede wszystkim Legię. Pracował także w Łódzkim Klubie Sportowym i Lubliniance Lublin, jak i również odnosił sukcesy w klubach greckich.
Był selekcjonerem juniorskich reprezentacji Polski, prowadził reprezentację olimpijską z którą zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1972 r. Jednak przede wszystkim pamiętany jest jako trener reprezentacji, która wywalczyła trzecie miejsce na niemieckim mundialu w 1974 roku. W latach 1991 – 1995 był prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej.
Kazimierz Górski jest dla kibiców sportowych uosobieniem sukcesu, ale także ciężkiej pracy i konsekwencji. Pamiętany jest również ze swoich charakterystycznych powiedzeń. Takich jak: „Piłka jest jedna, a bramki są dwie”, czy też „ Gra się tak jak przeciwnik pozwala”. Wybitny trener zmarł 23 maja 2006 roku w Warszawie. Został uhonorowany Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla polskiego sportu.
Marcin Kościelniak