Z najnowszego raportu „Męczennicy 2011” wynika, że niezmiennie chrześcijanie stanowią najbardziej prześladowaną grupę religijną. W ponad 70 krajach świata dochodzi do dyskryminacji chrześcijan ze względu na wyznawaną wiarę
O tym wspomina na łamach „Naszego Dziennika” Małgorzata Pabis.
Dokument opublikowany został przez ewangelicką agencję informacyjną Idea oraz Dzieło Pomocy Prześladowanym Chrześcijanom „Open Doors”. Jak wynika z raportu, dyskryminacja chrześcijan, która jest dziełem radykalnych muzułmanów, sprawia, że coraz więcej wyznawców Chrystusa opuszcza Bliski i Środkowy Wschód.
Na liście krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani, w pierwszej dziesiątce znajduje się osiem państw arabskich. Już od 10 lat na pierwszym miejscu jest komunistyczna Korea Północna. Na dalszych pozycjach zapisano: Iran, Afganistan, Arabię Saudyjską, Somalię, Malediwy, Jemen, Irak, Uzbekistan oraz Laos.
Dziennikarka „Naszego Dziennika” pisze także o styczniowym raporcie „Prześladowani i zapomniani” na temat represji wobec chrześcijan w latach 2009-2010, przygotowanym przez organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Mowa w nim o 200 milionach osób brutalnie prześladowanych z powodu wiary i 170 tysiącach zamordowanych. Dokument informuje, że w ponad 70 krajach świata dochodzi do dyskryminacji chrześcijan ze względu na wyznawaną wiarę. Najgorszy los spotyka ich m.in.: w Afganistanie, Chinach, Korei Północnej, Myanmarze, Iraku, Pakistanie, Nigerii, Sudanie, Wietnamie oraz w Zimbabwe.