• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
  • Gość A.
   20.04.2017 16:40
   Wyniki badan pokazuja, ze znakomita wiekszosc Polakow (na szczescie!) wciaz mysli normalnie, zdroworozsadkowo i dobro dzieci jest dla niej bardzo wazne.
   doceń 20
  • Cudzoziemka
   20.04.2017 17:06
   Wyglada na to, ze Polska zdecydowanie pozostaje ostoja normalnosci w UE. Brawo!
   doceń 24
  • Gość
   20.04.2017 17:13
   malzenstwo to zwiazek kobiety z mezszczyzna.Nie ma malzenstwa homo.To inaczej sie nazywa a adpcja dzieci powinna dla takich byc zakazana
   doceń 24
   • velario
    20.04.2017 21:41
    Ależ owszem, są "małżeństwa homo" - tyle, że w innych systemach prawnych. Przy okazji: kto to jest "mezszczyzna"? - nie znalazłem takiego słowa w słowniku języka polskiego.
  • Gość
   20.04.2017 17:57
   Jakoś procenty się nie zgadzają albo coś w artykule zostało pominięte.
   • Eugeniusz_Pomorze_
    20.04.2017 19:14
    Bez urazy, ale "procenty" zdecydowanie się zgadzają. Red.Dudała pokazuje, że w elektoratach poszczególnych partii nie ma zgody na tzw. "homoadopcję". Przeciwnicy oddawania Dzieci homoseksualistom są w większości nawet w elektoratach PO i . Nowoczesnej.
    • Gość jw.
     20.04.2017 19:23
     Bez urazy, ale fakt, że podoba Ci się myśl przewodnia artykułu, nie znaczy, że matematyka traci rację bytu. Jak mniemam, procentów nawet nie policzyłeś, tylko "wiesz", że się zgadzają.
     doceń 2
    • Eugeniusz_Pomorze_
     20.04.2017 20:05
     Przeczytałem artykuł i wszystko mi się zgadza, ale jeśli coś przeoczyłem, to proszę wskaż mi to miejsce...
     doceń 5
    • Gość
     20.04.2017 20:51
     LICZBY się nie zgadzają, te procenty, które - z jakiego powodu??? - piszesz w cudzysłowie.
     Autor nie napisał tylko o większości, tylko podał liczby.
     Przypuszczam, że Autor mimowolnie coś pominął. Może np. niegłosujących.
     Natomiast co do Pana Eugeniuszu, przypuszczam, że jak 2+2 wyjdzie 5 (na skutek błędu drukarskiego), Pan przytaknie, jakie to wspaniałe.
     doceń 0
    • Eugeniusz_Pomorze_
     20.04.2017 22:48
     Proszę Pani/Pana, proszę zrozumieć, że red. Dudała pisze o poszczególnych odsetkach poszczególnych partii, jeśli więc pisze np., że 86,2 proc. wyborców PiS to przeciwnicy homomałżeństw adoptujących dzieci, to w tym wypadku oznacza to automatycznie, że 13,8 proc. wyborców PiS ma inne zdanie. Autor tego nie wspomina, bo nie musi. Preferencje pozostałych elektoratów wyrażone w procentach należy rozpatrywać podobnie, czyli każdej partii osobno, a nie je sumując.
     doceń 3
    • Gość jw.
     21.04.2017 09:02
     To prawda, że procentowych preferencji poszczególnych elektoratów nie sumujemy. Ale ilu ludzi było na nie lub raczej nie?
     Nie udało mi się znaleźć w internecie żadnych więcej danych na temat tego badania.
     I już wiem, czego np. brakuje: dawnego elektoratu SLD z przyległościami. Jest większy niż wymieniony PSL. A miało to być reprezentatywne ogólnopolskie badanie.
     Podzielono je tylko według (niepełnego) klucza partyjnego.

     Prócz tego dziwi mnie pytanie (tylko) o małżeństwo, skoro w większości krajów Europy nie ma mowy o małżeństwie, tylko o zarejestrowanych związkach.
     doceń 0
    • Cudzoziemka
     21.04.2017 09:51
     Gosc jw. "...w większości krajów Europy nie ma mowy o małżeństwie, tylko o zarejestrowanych związkach".
     To nieprawda, co piszesz. Tzw. "homomalzenstwa" sa niestety legalne juz w wiekszosci krajow UE; w maju 2015 zalegalizowala je rowniez Irlandia. Oprocz tego prawo pozwala w tych krajach na tzw. rejestrowane partnerstwo osob tej samej plci. Zalaczony link dobrze pokazuje geografie tego wynaturzenia: http://www.welingelichtekringen.nl/samenleving/456244/in-deze-landen-is-het-homohuwelijk-toegestaan.html
     doceń 4
    • Gość jw.
     21.04.2017 12:09
     Cudzoziemko,
     Najwyraźniej masz rację. Moja mapa (z dominacją zarejestrowanych związków jednopłciowych w Europie) musi być nieaktualna. Twoje dane (sprawdzone na tak na przykładzie wlk. Brytanii) raczej się zgadzają.

     Dla uściślenia definicji: "małżeństwo" w wymienionych krajach, homo czy hetero, daje tą samą cywilną sytuację prawną, czy tak? W odróżnieniu od zarejestrowanych związków.
     doceń 0
    • Eugeniusz_Pomorze_
     21.04.2017 15:53
     Dziękuję Gość A i Cudzoziemce za postawienie dobrych pytań i w ogóle kwestii, a Pani/Panu Gość jw. pragnę zwrócić uwagę, że w artykule jest napisane, jak 1011 respondentów IPSOS odpowiedziało na pytanie czy popiera zawartą w Konstytucji definicję małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny (zdecydowanie popiera ją 61,3 proc, raczej popiera ją 25,2 proc.), czyli w sumie 86,5 proc. obywateli jest za definicją konstytucyjną. Jak wynika z artykułu respondenci pytani byli o kilka kwestii, w tym o swoje sympatie polityczne i jak rozumiem nie podanie preferencji zwolenników SLD wynikało z tego, że po prostu mało kto deklarował, że identyfikuje się z tą partią. Dla mnie fakt nie wskazywania na SLD jest wiarygodny, jako, że ta partia nie znalazła się przecież w Sejmie, a jej dawny elektorat obecnie woli głosować na te partie, które dają większą szansę znalezienia się w parlamencie, czyli głównie na .Nowoczesną i PO. Z tego co jednak widać, nawet sondowani zwolennicy lewicowo-liberalnej PO w większości PRZECIWNI byli adopcji dzieci przez tzw. małżeństwa homoseksualne (54,6%). I na koniec jeszcze jedna uwaga - skoro przywołał/a Pan/Pani fakt braku SLD w zestawieniu, to śmiało można przywołać również i te nie wspomniane prawicowe partie, a jednak obecne w życiu politycznym, jak chociażby narodowcy, czy zwolennicy Korwina-Mikke, czy Marka Jurka itd. Wnioski końcowe są takie, że chociaż sondaż został przedstawiony z konieczności nieco skrótowo, to jednak zdecydowanie uczciwie, a tylko tak naprawdę się liczy.
     doceń 2
    • Gość A.
     21.04.2017 16:22
     Bardzo trafne spostrzezenia i klarowne rozwiniecie tematu, ktore powinny, jak sadze, rozwiac wszelkie watpliwosci.
     Dziekuje Panie Eugeniuszu!
     doceń 2
    • Eugeniusz_Pomorze_
     21.04.2017 17:11
     To ja Pani dziękuję, Pani A. ...za odwagę!
     doceń 2
    • Gość jw.
     21.04.2017 17:32
     Cudzoziemka zauważyła mój błąd, za co dziękuję.
     Natomiast pozostałe wątpliwości pozostają.
     doceń 0
    • Gość jw.
     21.04.2017 18:06
     Błąd wynikł z tego, że niektóre artykuły w internecie nie mają daty, a część z nich ma nakładki: w postaci reklam czy linków, które są aktualne. Niewątpliwie był to mój brak uważności.

     Nie udało mi się w internecie znaleźć pełnego opisu tego badania: ani przez google, ani na stronie Fundacji Mamy i Taty (fb), gdzie nawet wzmianki nie widzę o tym sondażu. Na stronie Fundacji można znaleźć informację w postaci listu z prośbą o ujednolicenie w UE definicji małżeństwa i rodziny. UE nie narzuca nikomu tych definicji, one leżą w gestii państw członkowskich, więc nie mogą być ujednolicone. Może ktoś znalazł dostęp do całości badania, o którym mowa w artykule o "homomałżeństwach"?
     doceń 0
    • Cudzoziemka
     21.04.2017 19:20
     Doprawdy nie wiem, jakie jeszcze watpliwosci mozesz miec po wyjasnieniach Eugeniusza, za ktore i ja dziekuje :-)), ale wspomniane badanie mozesz sobie dokladnie przesledzic tutaj: http://www.mamaitata.org.pl/wiadomosci/polacy-ponad-podzialami-politycznymi
     U dolu strony znajdziesz nawet plik pdf, w ktorym znajduja sie ilustracje graficzne.
     doceń 2
    • Cudzoziemka
     21.04.2017 19:53
     Gosc jw 12:09
     Nie potrafie odpowiedziec Ci na pytanie, czy tzw. homomalzenstwo ma dokladnie taki sam status prawny jak hetero, tzn.to naturalne i prawdziwe, bo tego pierwszego nie uwazam za malzenstwo, wiec i nie interesuje sie gleboko jego sutuacja prawna. Mam chyba wyjatkowo oporny mozg na tego rodzaju absurdy mimo ponad 20 lat zycia w Holandii, ktora jako pierwsza na swiecie (2001) wprowadzila ten "wynalazek" w zycie i ciagle go przy kazdej okazji propaguje.
     doceń 3
    • Gość jw.
     21.04.2017 21:19
     Dziękuję Cudzoziemko za link :) Dokładnie przyjrzę mu się jutro, ale po pierwszym rzucie oka już widać, że w odpowiedziach doszła sfera "nie wiem".
     I faktycznie nie ma "SLD". To miał być ranking społeczeństwa, elektoratu, nie sejmu. Dlatego nie przekonuje mnie wyjaśnienie Pana Eugeniuszu.
     Pozdrawiam.
     doceń 0
   • Gosc A.
    20.04.2017 22:01
    Gosc 20:51 i Gosc jw., Ja rowniez za Eugeniuszem poprosze o dokladne matematyczne uzasadnienie owych niezgodnosci, ktore widzicie w artykule. Wiec, co konkretnie sie Wam NIE ZGADZA?
  • Eugeniusz_Pomorze_
   20.04.2017 19:06
   KAŻDE Dziecko ma pełne prawo do posiadania MAMY i TATY. Prawdziwej Mamy nie zastąpi drugi "tata", a prawdziwego Taty nie zastąpi druga "mama"...!
   doceń 27
  • Polacy nie są głupi
   20.04.2017 19:57
   To bardzo dobra wiadomość, że ludzie nie dali sobie wyprać mózgów, choć intensywna homopropaganda nie próżnuje (literatura, muzyka, film, celebryctwo, organizacje lewackie itp.). Małżeństwo to kobieta+mężczyzna, a dzieci mają prawo do posiadania mamy i taty.
   doceń 24
  • Gość
   20.04.2017 21:31
   Gdyby dalej rządziła PO już mielibyśmy w Polsce homo "małżeństwa" z całymi tego konsekwencjami.
   doceń 14
  • Retro
   22.04.2017 14:06
   Otworzyłem z nudów w poczekalni jakieś pismo "kobiece". Duży wywiad z Biedroniem, z którego wynika, że wszyscy go w Słupsku bardzo lubią (ciekawe), parę stron dalej duży wywiad z reżyserem filmowym Kasią Adamik (córką Agnieszki Holand) - oczywiście lesbijką. Poproszę o wywiady z prezydentami Gorzowa, Stargardu, Jeleniej Góry, Bochni, Kielc, Lublina, Polkowic, Koszalina, Ostródy, Ełku, Konina, Kłodzka, Częstochowy. Dlaczego ciągle ten Słupsk??? PS. Szósty raz próbuje przepisać ten durny kod z obrazka, czy nie mogą być trochę czytelniejsze?
   • Cudzoziemka
    22.04.2017 15:14
    A ja widuje (bo takiego badziewia i nachalnej propagandy nie czytam) tego rodzaju bzdurne wywiady z Biedroniem w dosc powaznych gazetach holenderskich z naglowkami artykulow w stylu np. "To pierwszy homoseksualny burmistrz w Polsce" (Vrij Nederland), "Nadzieja lewicowej Polski jest homo" (NRC) albo "Symbol bardziej tolerancyjnej Polski: pierwszy homoseksualny burmistrz" (Trouw)

    Oryginaly mozna znalezc tutaj:
    https://www.vn.nl/de-eerste-homoseksuele-burgemeester-van-polen-robert-biedron
    https://www.nrc.nl/nieuws/2015/10/20/de-hoop-van-links-polen-is-homo-1548947-a1154811
    https://www.trouw.nl/home/symbool-van-toleranter-polen-eerste-homoburgemeester~ab3b963b
   • Gość
    23.04.2017 19:09
    "Dlaczego ciągle ten Słupsk???"
    Retro, zgodnie z zasada politpoprawnosci osoba nalezaca do srodowiska LGBTIQ... ma z definicji w szrankach z hetero juz na starcie przynajmniej 1:0 i to niezaleznie kim jest, czego dokonala i co soba reprezentuje. Na tej samej zasadzie Conchita Wurst wygral(a) w 2014 festiwal piosenki Eurowizji, wiec nie oczekuj raczej w politycznie poprawnych mediach wywiadow z innymi burmistrzami niz (poki co) tylko z tym ze Slupska ;-)
  • czytelnik_wierny
   23.04.2017 08:25
   Dlaczego dziennikarze „katoliccy” nie piszą jak jest realizowane oświadczenie Episkopatu Polski w sprawie osób homoseksualnych:
   "Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich." ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )”?
   Przecież problem zmniejszyłby się o 1/3, a innym krajom dany byłby dobry przykład. Czy komuś zależy na podsycaniu afery?
  • Socjolog
   23.04.2017 16:29
   Pełny komunikat z badań: http://www.mamaitata.org.pl/files/news/art18.pdf
  • Gość
   23.04.2017 16:34
   http://www.mamaitata.org.pl/files/news/art18.pdf
  • Gość A.
   23.04.2017 18:36
   Socjolog i Gosc 16:34
   Ten link podala juz wczesniej 21.04 Cudzoziemka 19:20, ale doceniam Wasza chec pomocy :-) Dzieki!
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Wybrane dla Ciebie

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół