Nowy numer 20/2018 Archiwum

Ciotka wszystkich Polaków

Skoro uważacie, że 500+ to pomyłka, czemu chcecie tę pomyłkę rozdąć i doprowadzić do skrajności?

W czasie parlamentarnej debaty nad programem „Rodzina 500+” rządząca do niedawna PO objawiła się jako dobra ciotka wszystkich Polaków. W imieniu ciotki wypowiedział się m.in. Sławomir Neumann z PO. „Niech to będzie prawdziwe 500 zł na każde dziecko – nie dzielcie dzieci na lepsze i gorsze” – wzywał.

A pewnie, niech w ogóle wszyscy dostaną  po 500 złotych. Nie dzielmy Polaków na dzieci i dorosłych – niech to będzie prawdziwe 500 zł na Polaka. I zapamiętajcie rodacy, że domagam się dla was tego ja, Jarzą… no, znaczy się członek Platformy. I ja, ja! – wołają zza pleców członkowie Nowoczesnej, bo nowoczesność nowoczesnością, ale politycznie żyć trzeba.

Ciężkie czasy nadeszły na obóz byłej władzy i jej ideowych sojuszników, skoro chce przelicytować nawet program „Rodzina 500+”. A przecież dopiero co słyszeliśmy, że plan PiS to socjalizm i Polski na to nie stać. Słyszeliśmy, że Polacy te pieniądze przepiją i pogrążą się w nieróbstwie.

No to czego chcecie? Skoro uważacie, że PiS się myli, to czemu chcecie jego pomyłkę jeszcze rozdąć i doprowadzić do skrajności? Ma być więcej pijaków i nierobów? To na tym ma polegać wasza troska o Polskę?

Minister Elżbieta Rafalska, zwracając się do oponentów, powiedziała: „GUS przewiduje, że jeśli nic nie zrobimy, w 2050 będzie nas niespełna 34 milionów”. A potem: „Po raz pierwszy po 1989 roku zaproponowaliśmy program, o jakim się wam nie śniło”.

Oba te zdania są prawdziwe. Można się kłócić o szczegóły, ale nie da się zaprzeczyć, że wreszcie ktoś w Polsce przestał ględzić, że „rodzina jest ważna”, a zaczął coś konkretnego w tym kierunku robić.

Platforma Obywatelska przez osiem lat rządów potrafiła pochylać się głównie nad rodziną „w jej najbardziej kruchej postaci, jak lesbijki czy geje z dzieckiem” (min. Agnieszka Kozłowska-Rajewicz). Potrafiła forsować nawet wśród dzieci bezpłciową ideologię gender i klaskać standardom WHO, zalecającym naukę masturbacji dla przedszkolaków.

Ale teraz się obudzili. Zorientowali się, że już nic nie da krzyk przeciw programowi, więc teraz trzeba być „za” tym programem, tylko jeszcze bardziej, do granic absurdu. Wszystko jedno, czy to realne. Niech nas naród doceni, że my tak kochamy rodzinę, że my kochamy każde dziecko, każde, każde, każde. A nie jak ta nienawistna władza, co kocha tylko drugie dziecko i to do osiemnastki tego pierwszego. Władza nie myśli o tym, co będzie, gdy drugie dziecko nie podzieli się z pierwszym i wszystko wyda na cukierki. Jakie to niewychowawcze.

« 1 »
oceń artykuł
 • ZwZ
  09.02.2016 22:34
  Pamiętam program PiS-LPR-Samoobrona "Rodzina na swoim". Program miał wspierać rodziny.

  Dla PO było to rozdawnictwo, ale jak doszło do władzy, to zrobiło program "singiel na swoim", gdzie całe społeczeństwo musiało wspierać dobrze sytuowanych singli w nabywaniu mieszkania - to była krzycząca i bezprzykładna w cywilizowanym świecie niesprawiedliwość. Za to z programu Giertycha 500zł na dziecko zrobiono biurokratyczne monstrum, żeby nie było za łatwo matkom. Zresztą co roku setki tysięcy dzieci traciły wsparcie, bo PO nie podnosiło progów gdy rosła inflacja.

  PO to po prostu partia antyrodzinna, która jeśli kogoś wspiera, to egoistów i element antyrodzinny i aspołeczny. Jest to platforma obłudników, jak ją słusznie nazwano i powinna się nazywać "Platforma Antyspołeczna i Antyrodzinna".
  doceń 5
 • Kris
  10.02.2016 21:02

  Wspaniale GN prowadzi dyskusje, wspaniale.
  Po dwu dniach gdy przeczyta ktoś z wierchuszki i nie jest kontent to się likwiduje wpisy.
  Tak, EPISKOPAT czuwa, czuwa nad swoim JA.

  no cenzor do roboty
 • adas
  11.02.2016 10:56
  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/prof-ryszard-bugaj-odchodzi-z-nrr-przy-prezydencie/0sn6se

  i więcej mówić nie trzeba.
  doceń 0
 • paulus
  05.03.2016 22:35

  Bog stworzyl nam swiat zasobny i obfity!
  My mamy problem ze sprawiedliwym podzialem!

  To dobry poczatek te 500+ ...tylko sie dziwie tvemu rozdrapywaniu i insuniacji ze to , ze tamto....nie slyszalem ze pani Premier powiedziale tyle i koniec.To jest poczatek, dobry poczatek.Dzeki Bogu.

   

   

   

   

  doceń 0