Nowy numer 18/2024 Archiwum

Pies zerwał się z łańcucha

„Słyszałam, że Lucyfer ma być znowu wypuszczony na pewien czas, coś na 50 czy 60 lat przed rokiem dwutysięcznym po Chrystusie” – pisała.

Przygotowuję właśnie do "Gościa” tekst o wizjach bł. Anny Katarzyny Emmerich (książka z jej objawieniami będzie insertowana do tygodnika). Choć żadne słowa nie oddadzą kaźni niewinnego Baranka i wyglądu "Tego, przed którym zasłania się twarz”, szczegółowe opisy stygmatyczki od dwustu lat wprowadzają czytelników w osłupienie.

Ci wszyscy, którzy odrzucają z góry podobne objawienia i odsyłają je do opowieści z mchu i paproci, powinni przeczytać jeden króciutki akapit, w którym Anna Katarzyna opisuje zejście Jezusa do czeluści, odwiedziny Syna Bożego w otchłani. Prawdziwym trzęsieniem ziemi jest zwłaszcza zdanie: "Gdy aniołowie otworzyli bramy piekielne, ujrzałam jakiś zamęt ohydy przekleństw, łajań, wycia i jęków. Aniołowie wrzucili skrępowanego Lucyfera w będącą tam środkową otchłań, że aż się zakotłowało za nim w ciemnościach. Usłyszałam, że Lucyfer ma być znowu wypuszczony na pewien czas, coś na 50 czy 60 lat przed rokiem dwutysięcznym po Chrystusie”.

Czytam to proroctwo zapisane w opasłym tomie wydanym przez Spółkę Wydawniczą Karola Miarki w Mikołowie w roku 1927. Czy wydawcy i czytelnicy przejmowali się tą mającą wypełnić się niebawem profetyczną zapowiedzią? A może zareagowali na nią wzruszeniem ramion i potraktowali podobnie jak słowa Maryi, która w 1917 roku trojgu niepiśmiennym pastuszkom powiedziała, że "niebawem wybuchnie wojna jeszcze bardziej krwawa” a "Rosja zaleje świat swymi błędnymi naukami”?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza