saint2a.jpg

Święci

Poszukiwany święty

Poszedł z butami do nieba - tak mówi się o człowieku, który pewnie nigdy nie zostanie kanonizowanym świętym, ale w przeświadczeniu wielu był i jest święty. Jeśli spotkałeś kogoś takiego, napisz o tym do nas. Może to był to ktoś z rodziny? Ksiądz? Nauczyciel? Krawiec z pobliskiego warsztatu?

Takie wspomnienia, świadectwa, biografie (najlepiej ze zdjęciami) będziemy publikowali na gosc.pl, tworząc naszą własną, „gościową” księgę „Żywotów świętych”. Warto będzie ją przeczytać, bo - jak pisze w GN Marcin Jakimowicz - święci to ci, którzy odsłaniają nam Boga. Podobna akcja z powodzeniem prowadzona jest obecnie na Filipinach.

Kto wie, może prosty list do redakcji będzie początkiem procesu beatyfikacyjnego?

Zapraszamy więc naszych Czytelników do podzielenia się z innymi własnym doświadczeniem spotkania świętych. Swoje świadectwa przyślijcie do redakcji: ul. Wita Stwosza 11, 40-042 Katowice, z dopiskiem: ŚWIĘCI lub e-mailem: swiadectwo@gosc.pl – w temacie wiadomości proszę wpisać: ŚWIĘCI.

Reklama

Najnowszy numer

GN 44/2024

3 listopada 2024

ks. Adam Pawlaszczyk ks. Adam Pawlaszczyk Redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”, wicedyrektor Instytutu Gość Media. Święcenia kapłańskie przyjął w 1998 r. W latach 1998-2005 pracował w duszpasterstwie parafialnym, po czym podjął posługę w Sądzie Metropolitalnym w Katowicach. W latach 2012-2014 był kanclerzem Kurii Metropolitalnej w Katowicach. Od 1.02.2014 r. pełnił funkcję oficjała Sądu Metropolitalnego. W 2010 r. obronił pracę doktorską na Wydziale Prawa Kanonicznego UKSW w Warszawie i uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych w zakresie prawa kanonicznego.

Kamienie na grobach

Gdyby z wszystkich dramatycznych kreacji w historii wybierać najbardziej znaną, Hamlet ze swoim monologiem znalazłby się w pierwszej dziesiątce wszech czasów. „Być albo nie być” przeszło do kanonu nie tyle jako wyraz zblazowania duńskiego młodzieńca, ile kwintesencja problemu wszystkich istot rozumnych.

Więcej w Artykuł