• Kopyrda
    20.06.2018 06:14
    W porzadku. Ale sa rozne religie i rozne symbole. Hidzab, to tez symbol religijny.
    • Alpi
      20.06.2018 10:18
      Hidżab to nie jest symbol religijny. Takim symbolem dla islamu będzie np. półksiężyc. Innym symbole jest Koran, ale nie część ubrania, ponadto nieliturgiczna, jak np. dla chrześcijan ornat, stuła.
      • ktoś
        20.06.2018 10:51
        To czym jest hijab?
        doceń 9
        0
  • Renata Anna
    20.06.2018 09:21
    Wczoraj jedna z osób z rodziny powiedziała mi, że jeżeli chodzę codziennie do kościoła to znaczy, że robię to na pokaz dla ludzi. Oceniła, że to co robię jest złe. Cóż miałam odpowiedzieć tej cioci, którą zresztą bardzo lubię i cenię. ;-) Cóż jej miałam odpowiedzieć. Po prostu powiedziałam, że nie uczestniczę we Mszy św. i innych nabożeństwach na pokaz, ale by odpokutować za moje grzechy. Odpowiedzia mógłby też być wpis, który znalazłam w Necie. „A czy my, Polacy, w sposób bardziej radykalny nie winniśmy odpowiedzieć na nauczanie św. Jana Pawła II? Czy wielokrotnie nie wzywał nas do wielkiej modlitwy? Nie tylko przypominał nam o konieczności uczestniczenia we Mszy św. w niedziele i święta, ale wielokrotnie mówił o codziennej Eucharystii; już na początku encykliki Ecclesia de Eucharistia mówi o tym, że Kościół św. żyje codzienną Eucharystią. A w jej zakończeniu pisze: „Od ponad pół wieku, począwszy od pamiętnego 2 listopada 1946 roku, gdy sprawowałem moją pierwszą Mszę św. w krypcie św. Leonarda w krakowskiej katedrze na Wawelu, mój wzrok spoczywa każdego dnia na białej hostii i kielichu, w których czas i przestrzeń jakby «skupiają się», a dramat Golgoty powtarza się na żywo, ujawniając swoją tajemniczą «teraźniejszość». Każdego dnia dane mi było z wiarą rozpoznawać w konsekrowanym chlebie i winie Boskiego Wędrowca, który kiedyś stanął obok dwóch uczniów z Emaus, ażeby otworzyć im oczy na światło, a serce na nadzieję (por. Łk 24, 13-35). Pozwólcie, umiłowani Bracia i Siostry, że w świetle waszej wiary i ku jej umocnieniu przekażę Wam to moje świadectwo wiary w Najświętszą Eucharystię. Ave, verum corpus natum de Maria Virgine, vere passum, immolatum, in cruce pro homine!. Oto skarb Kościoła, serce świata, zadatek celu, do którego każdy człowiek, nawet nieświadomie, podąża” „
    • Gość
      20.06.2018 10:22
      znów "my, Polacy"
      doceń 12
      • Renata Anna
        20.06.2018 11:04
        Zastosowałam tylko cytat z Netu. To nie moje słowa. Mimo wszystko jestem dumna, że jestem Polką, a dlaczego nie miałabym być. Gdybym była Francuską, czy Niemką też byłabym z tego dumna. Nie ja jestem twórcą narodu, czy ojczyzny do której należę, ale moi przodkowie, chociaż pochodzili z różnych państw, ale z swoją ojczyznę wybrali ziemie polskie. :-) Prymas Tysiaclecia powiedział.; "KOCHAM OJCZYZNĘ WIĘCEJ NIŻ WŁASNE SERCE".
        doceń 1
        0
      • Gość
        20.06.2018 11:29
        Renato Anno, odpowiadasz nie na temat, nie chodzi o to "z czego jesteś dumna" tylko czy wszystkich Polaków obowiązuje "nauczanie" Jana Pawła II
        doceń 12
        0
      • Renata Anna
        20.06.2018 11:50
        Drogi Gościu; może nie zrozumiałam sugestii. :-) Oczywiście, że nie musi obowiązywać wszystkich Polaków. Jednak nasze życie jest drogą w której szukamy Prawdy. Nie mówię, że już ją znalazłam, bo cały czas szukam. Jednak zgodnie z logiką prostego myślenia jeżeli czegoś nie rozumiemy , wcale to nie oznacza, że powiniśmy odrzucić. Życzę Tobie Gościu doświadczenia Bożej Miłości, bo ona naprawdę jest NIESMOWITA. ;-) Ciepło pozdrawiam!
        doceń 1
        0
      • Gość
        20.06.2018 12:18
        skoro piszesz o sobie i swych doświadczeniach, to unikaj wypowiadania się w cudzym imieniu, dziękuję za pozdrowienie
        doceń 9
        0
    • Grzegorz
      20.06.2018 21:25
      Dziękuję za ten komentarz
      doceń 1
  • albert
    20.06.2018 09:22
    "Czy można nosić symbole religijne: medalik lub krzyżyk na piersiach? Czy można zrobić znak krzyża na ulicy przed kościołem, przed jedzeniem w restauracji, przed skokiem, jeśli jest się skoczkiem narciarskim?" Jeżeli ktoś wierzy w Boga, to nie robi takich znaków na pokaz, tylko z potrzeby serca. Na pokaz swoje znaki religijne noszą i okazują materialiści: Obnoszenie się swoim bogactwem biżuterii, wypasionym samochodem, zamkiem, albo nawet kilkoma, i wieloma innymi oznakami bogatości, a nawet modlitwą, czyli trzymaniem kciuków.
    doceń 3
  • Renata Anna
    20.06.2018 16:45
    Drogi Gościu; zastosowany cytat jak widzę, można różnie interpretować. Wszystko zależy od naszego pozytywnego, lub negatywngo nastawienia. Ja go zinterpretowałam pozytywnie i nadal uważm, że jest pozytywny dlatego, go użyłam. Wierzę, że kiedyś zrozumiesz Gościu moje słowa. Wcale mi nie zależy na oklaskach. :-) Jestem niesamowicie szczęśliwą osobą. Otaczam ciepłem i modlitwą. Krytyka przez innych ludzi w naszym życiu jest też bardzo ważna.Otaczam ciepłem i modlitwą.
    • Gość
      20.06.2018 20:54
      niestety nie wiem o co Ci chodzi, nie pytam Ciebie czy jesteś szczęśliwa i nie wiem czemu o tym powiadamiasz
      doceń 4
  • Koks
    20.06.2018 17:09
    nie jesteśmy w stanie ocenić czy gesty religijne są szczere, głębokie czy są świadczeniem o przywiązaniu do wiary - widzimy tylko zewnętrze ... Bóg widzi serce... ale rzeczywiście przerysowana pobożność, przeakcentowana gestykulatywność i nad-pobożna staranność może gryźć się z prawdą o podmiocie działania - że prócz teatru i efektów (niespecjalnie) specjalnych, nie ma nic... jak mawiał klasyk: dzwon głośny, bo wewnątrz próżny (pusty)
    doceń 0
  • Gabriela
    21.06.2018 18:24
    Oto kolejny przykład pacyfikacji zawartych w Ewangelii słów Jezusa. On mówi jedno, my - w bawełnie "szerszego kontekstu" - drugie. Poprawiamy (czytaj: zniekształcamy) samego Boga. A tak czyni nie kto inny, jak zły. Szatan. Tymczasem Jezus wciąż mówi: wejdź do swojej izdebki, aby samemu Bogu pokazać, że modlisz się, pościsz, dajesz jałmużnę. Każdy inny pokaz ma bowiem nieczyste intencje, nawet jeżeli nie do końca są one świadome czy też nazywane świadectwem.
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.