Z ks. Jerzym Popiełuszką zetknąłem się podczas spowiedzi w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Po ponad 40 latach nie pamiętam szczegółów tego spotkania, ale zostało wrażenie, że był bardzo łagodny, dziś powiedziałbym: pełen miłości.
To musiało być na początku stanu wojennego, gdyż wkrótce nieznany mi wcześniej kapłan okazał się ks. Popiełuszką, którego kazań słuchałem w czasie Mszy św. za Ojczyznę, odprawianych przez niego w ostatnią niedzielę każdego miesiąca od lutego 1982 r. Początkowo nie bywałem na tych Mszach regularnie, potem dużo częściej. Zaskoczył mnie przebieg tych Eucharystii, nie byłem bowiem przyzwyczajony do tak aktywnego, spontanicznego reagowania na słowa kaznodziei, przeszkadzało mi to w skupieniu się. Dość szybko jednak otworzyłem się na wspólnotowe przeżywanie Eucharystii, co niewątpliwie było źródłem odwagi i nadziei w tamtym trudnym okresie.
To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.
Bogumił Łoziński Zastępca redaktora naczelnego i kierownik działu „Polska”. Wyróżniony Medalem Pamiątkowym Prymasa Polski (2006) oraz tytułem Mecenas Polskiej Ekologii w X edycji Narodowego Konkursu Ekologicznego „Przyjaźni środowisku” (2009). Ma na swoim koncie dziesiątki wywiadów z polskimi hierarchami, z Prymasem Polski kard. Józefem Glempem na czele, a także z kard. Josephem Ratzingerem (2004) i prof. Leszkiem Kołakowskim (2008). Autor publikacji książkowych, m.in. bestelleru „Leksykon zakonów w Polsce”.