Chrześcijanom śmierć się należy

Sakineh Mohamadi Asztiani i Asia Bibi. Pewnie jedne z wielu kobiet skazanych w ostatnim czasie w krajach islamskich na śmierć. Co łączy, a co różni te dwie sprawy?

Pierwsza, muzułmanka, została skazana za współudział z zabójstwie męża i cudzołóstwo. Druga, chrześcijanka, za bluźnierstwo przeciw Mahometowi. Pierwsza ma zostać ukamienowana, druga powieszona. Asztiani w Iranie, kraju uważanym za wrogi Zachodowi, Bibi w Pakistanie – teoretycznym sojuszniku Ameryki.

Sprawa Iranki jest mocno nagłaśniana w mediach. W jej obronie apelują znane postaci, jak artyści Robert de Niro, Robert Redford czy Sting. W podpisanym między innymi przez nich liście ludzi polityki, mediów, nauki i kultury, opublikowanym w brytyjskim „The Times”, pada stwierdzenie, że Asztani dość już wycierpiała, bo odsiedziała pięć lat w więzieniu i dostała 99 batów.

Kto wstawia się za Asią Bibi? Po wpisaniu jej imienia i nazwiska do internetowej wyszukiwarki „wyskakują” głównie organizacje chrześcijańskie domagające się jej ułaskawienia. Cywilizowany świat, martwiąc się okrutną karą za cudzołóstwo i udział morderstwie, nie przejmuje się farsą, jaką był proces pakistańskiej chrześcijanki, skazanej na karę śmierci przez powieszenie i grzywnę, równą zarobkom z 2,5 roku pracy.

Nikt nie alarmuje, że Asia Bibi „już dość wycierpiała”, gdy pojawia się wiadomość, że w więzieniu była wielokrotnie bita i gwałcona. Cywilizowanego świata nie porusza nawet to, że chrześcijance, nawet jeśli wyjdzie z więzienia, grozi śmierć z ręki muzułmańskich ekstremistów. Widać cywilizowany świat uznał, że nam, wyznawcom Chrystusa, takie traktowanie się należy.

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Andrzej Macura, redaktor naczelny wiara.pl