Polak sekretarzem COMECE

Warszawa. Ks. prof. dr hab. Piotr Mazurkiewicz został wybrany na sekretarza generalnego Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE).

0m 59s

Ks. Mazurkiewicz ma 48 lat. Zanim został księdzem, ukończył studia na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej, uzyskując tytuł magistra inżyniera. W latach 1983–1988 studiował teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. W 1988 r. przyjął święcenia kapłańskie. Zrobił doktorat z socjologii i uzyskał stopień doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce.

Jest wykładowcą na Uniwersytecie Kard. Stefana Wyszyńskiego, dyrektorem Instytutu Politologii Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych UKSW oraz kierownikiem Katedry Etyki Społecznej i Politycznej tej uczelni. Tematem wykładów ks. Mazurkiewicza jest myśl polityczna, etyka polityczna, stosunki międzynarodowe, katolicka nauka społeczna, relacje państwo-Kościół.

COMECE zajmuje się m.in. monitorowaniem polityki UE i unijnego prawodawstwa z punktu widzenia Kościoła. Służy także wymianie doświadczeń duszpasterskich między episkopatami krajów należących do Unii

Dostęp do pełnej treści już od 12,90 zł za miesiąc

Skorzystaj z promocji tylko do Wielkanocy!

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń ten artykuł
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Fakty i opinie - oprac. ma