Fundacja 'Polsko-Niemieckie Pojednanie'

Z dniem 30 września 2006 r. wygasają uprawnienia do realizacji świadczeń z tytułu pracy niewolniczej lub przymusowej na rzecz III Rzeszy, przyznawanych i wypłacanych od 2001 r. przez niemiecką Fundację „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” za pośrednictwem Fundacji „Polsko-Niemieckie Pojednanie”.

Fundacja „Polsko-Niemieckie Pojednanie” (FPNP) wzywa do pilnego zgłoszenia się do Fundacji osoby, które w obowiązującym terminie (do 31 grudnia 2001 r.) złożyły wniosek o przyznanie świadczenia z tytułu pracy niewolniczej lub przymusowej, wykonywanej w okresie II wojny światowej na rzecz III Rzeszy, i które po otrzymaniu z FPNP zawiadomienia o przyznaniu świadczenia nie podjęły go do chwili obecnej.

Jeżeli zainteresowane osoby nie odbiorą przyznanego świadczenia do 30 września 2006 r. – ulegnie ono całkowitemu przepadkowi.

Przepadkowi z dniem 30 września 2006 r. ulegną również świadczenia niemieckie przyznane obywatelom polskim – ofiarom pracy niewolniczej i przymusowej w czasie II wojny światowej, zmarłym po 15 lutego 1999 r., jeśli ich spadkobiercy nie uzupełnią brakującej dokumentacji zgodnie ze wskazówkami przekazanymi im przez FPNP w korespondencji indywidualnej. (Wypłaty świadczeń spadkobiercom osób zmarłych po 15 lutego 1999 r. dotyczą tylko przypadków, w których osoba uprawniona lub przynajmniej jeden ze spadkobierców zgłosił się i złożył wniosek do Fundacji w wymaganym terminie).

UWAGA!
Ogłoszenie to dotyczy wyłącznie wnioskodawców, którym już przyznano świadczenie ze środków niemieckiej Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość”, a którzy z różnych przyczyn jeszcze nie zrealizowali tej wypłaty. Fundacja „Polsko-Niemieckie Pojednanie” nie przyjmuje nowych wniosków o przyznanie świadczenia z tytułu wykonywania pracy przymusowej lub niewolniczej na rzecz III Rzeszy (termin ich składania upłynął 31 grudnia 2001 r.), ani nie realizuje nowych wypłat. Prosimy o nienadsyłanie nowych wniosków, ponieważ mogłoby to utrudnić finalizację już przyznanych świadczeń. Z przyczyn technicznych Fundacja nie będzie też w stanie odpowiadać na korespondencję zawierającą nowe wnioski i zgłoszenia.

Podane w niniejszym komunikacie informacje nie mają związku z prowadzonym obecnie przez FPNP programem pomocy humanitarno-socjalnej.

Bliższych informacji udziela Ośrodek Informacyjny FPNP, 00-921 Warszawa, ul. Wspólna 30 (czynny pon.–pt.:8.15-18.00), tel. 0-22 629-73-35, 0-22 623-26-82, 0-22 623-27-73. Pytania można również przesyłać drogą e-mailową: informacja@fpnp.pl

Dziękujemy, że z nami jesteś

To dla nas sygnał, że cenisz rzetelne dziennikarstwo jakościowe. Czytaj, oglądaj i słuchaj nas bez ograniczeń.

W subskrypcji otrzymujesz

  • Nieograniczony dostęp do:
    • wszystkich wydań on-line tygodnika „Gość Niedzielny”
    • wszystkich wydań on-line on-line magazynu „Gość Extra”
    • wszystkich wydań on-line magazynu „Historia Kościoła”
    • wszystkich wydań on-line miesięcznika „Mały Gość Niedzielny”
    • wszystkich płatnych treści publikowanych w portalu gosc.pl.
  • brak reklam na stronach;
  • Niespodzianki od redakcji.
Masz subskrypcję?
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..