W najnowszym GN: Kto jest Panem życia?

Nauka Kościoła nie pozostawia wątpliwości: początek i koniec ludzkiego życia wyznacza jego Stwórca.

Gość Niedzielny 5/2021
Gość Niedzielny

Życiem się nie manipuluje [rozmowa z prof. Wojciechem Maksymowiczem]

Mieszkający w Wielkiej Brytanii Polak dostał ataku serca, po którym trafił do szpitala. Lekarze doszli do wniosku, że nastąpiło trwałe i nieodwracalne uszkodzenie mózgu. Na wniosek szpitala, sąd wyraził zgodę na zaprzestanie odżywania pacjenta, który po kilku dniach zmarł. O sytuacji Polaka oraz jego rokowaniu mówi prof. Wojciech Maksymowicz, kierownik katedry neurochirurgii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

 

Strażnicy zaginionej Arki [Marcin Jakimowicz]

Kim są wyznawcy Chrystusa żyjący w ojczyźnie kawy u źródeł Błękitnego Nilu, którzy modlą się w wielogodzinnych liturgiach, poszczą 186 dni w roku i jak oka w głowie strzegą największego skarbu: Arki Przymierza?

 

Apokalipsa się dzieje [rozmowa z ks. dr Dawidem Ledwoń]

Apokalipsa daje potężne pole do interpretacji, często błędnych. Przyczyna tkwi w tym, że dzieli nas od Jana dwa tysiące lat. Przeciętny czytelnik słabo zna Pismo Święte, żyje w innej kulturze, obca jest mu biblijna greka oraz stosowane przez starożytnych figury retoryczne. O tym, co Apokalipsa św. Jana mówi do nas opowiada biblista ks. dr Dawid Ledwoń.

 

Polska bez aborcji eugenicznej [Bogumił Łoziński]

W Polsce nie można już pozbawić życia dzieci nienarodzonych z powodu podejrzenia, że są chore lub niepełnosprawne. Co najmniej tysiąc ludzkich istnień zabijanych każdego roku na podstawie tego przepisu zostanie uratowanych.

 

Nie są sami z paciorkami [Tomasz Gołąb]

Ponad dziesięć tysięcy osób sięga codziennie po „Różaniec świętych – nie jesteś sam”. Dobrze znana modlitwa, wzmocniona orędownictwem polskich świętych i błogosławionych, nie tylko pozwala im doświadczyć wspólnoty, ale przede wszystkim otwiera na tajemnicę Bożej Opatrzności.

« 1 »