W najnowszym „Gościu”: Szczepić się, czy się nie szczepić?

Wraz z dostarczeniem do Polski pierwszych partii szczepionek przeciwko COVID-19 wzmogła się dyskusja zwolenników i przeciwników szczepień. Ścierają się racje medyczne, moralne, społeczne i polityczne.

 

w GN także:

Mniej znaczy więcej [ks. Adam Pawlaszczyk]

Czy dzisiaj asceza zaczyna być modna? Czy jest to raczej efekt „przejedzenia” zachodnich obżarciuchów? I co ma na ten temat do powiedzenia nasza wiara?” - pyta ks. Pawlaszczyk. „Gość Niedzielny” pisze o tych zjawiskach jako o formie współczesnej ascezy. „Nikt tego tak dzisiaj nie nazywa, bo nie wypada w nowoczesnym świecie użyć staroświeckiego słowa kojarzącego się z religią. Ładna, elegancka, zapakowana w modny papier – asceza staje się coraz bardziej popularna”.

 

Więcej niż jednorazowy akt [rozmowa z o. Jarosławem Paszyńskim SJ]

Jezuici zainaugurowali obchody jubileuszu 100. rocznicy aktu oddania Polski Sercu Jezusa. „Ten jubileusz jest szansą na przeprowadzenie odnowy duchowej i moralnej Kościoła i narodu” – mówi o obchodach jubileuszu przełożony Prowincji Polski Południowej Jezuitów o. Jarosław Paszyński SJ.

 

Strachy Zjednoczone Ameryki [Jacek Dziedzina]

„Donald Trump odchodzi z pompą i w niesławie. Nie do końca podzielam opinię, że na własne życzenie” - komentuje ostatnie wydarzenia w USA Jacek Dziedzina. „Donald Trump nie był prezydentem idealnym, często w swoich decyzjach był wręcz niebezpieczny dla świata i Ameryki. Miliony Amerykanów mają jednak poczucie, że rządy Bidena oznaczają decyzje o wiele groźniejsze, tyle że podejmowane w białych rękawiczkach”.

 

Cena dezinformacji [Tomasz Rożek]

Głupie wpisy w internecie czasami śmieszą, czasami załamują, ale nieczęsto są uważane za groźne. To błąd. Dezinformacja jest najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na wywołanie chaosu, a internet jest wymarzonym polem do prowadzenia dezinformacyjnej wojny.

« 1 »