W najnowszym GN: Wielki Tydzień inny niż wszystkie

Nie ulega wątpliwości, że tegoroczny Wielki Tydzień będzie zupełnie inny niż dotychczasowe. Ale tajemnice przeżywane w liturgii Triduum Paschalnego są niezmienne. W sytuacji liturgicznego trzęsienia ziemi warto poukładać na nowo własną pobożność.

Gość Niedzielny 14/2020
Gość Niedzielny

 

PAMIĘTAJ To wydanie w druku można nabyć tylko w kioskach. Dostępne jest także w formie eWydania i w formacie PDF. Więcej

 

W "Gościu" także:

Opowieść o zwycięstwie [Marcin Jakimowicz]

„Nie mógł być w Koloseum. W kaplicy przytulał krzyż do policzka. Zastygł w tej adoracji” - tak Marcin Jakimowicz wspomina ostatnią Drogę Krzyżową Jana Pawła II, którą świat zapamiętał na długo. Skąd wzięła się celebracja Męki Jezusa w potężnym amfiteatrze Flawiuszów? Każdego roku następca św. Piotra adoruje tu w Wielki Piątek Jezusa, dziękując za Jego zbawczą mękę. Po raz pierwszy drogą krzyżową przeszedł w 1750 r. papież Benedykt XIV. Odtąd organizowano ją corocznie.

 

Trzęsienie świata [Jacek Dziedzina]

Nie ma takiego obszaru rzeczywistości, który nie zostałby dotknięty skutkami pandemii. Czy to oznacza, że świat, który znaliśmy, już nie istnieje? Kościół i wiara. Gospodarka i pieniądz. Polityka i układ sił w świecie. To trzy wybrane obszary, które wydają się najbardziej podatne na wstrząsy wywołane zawieszeniem aktywności ludzi na całym świecie.

 

Testy niezgody [Tomasz Rożek]

„Wojowanie statystyką jest wyjątkowo wygodne. I wyjątkowo nie fair. Bo opierając się na tych samych danych, można uzasadnić tezę, że Polska robi najmniej testów na obecność koronawirusa w Europie oraz że robi ich znacznie więcej niż inni”. Jak to możliwe - zastanawia się Tomasz Rożek.

« 1 »