W ostatnim czasie, jakby wbrew tendencjom laicyzacyjnym, wzrasta wśród wiernych pragnienie adorowania Jezusa, również w nocy. Przybywa kościołów, w których odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu – w ciągu dnia lub nawet stale, czyli także w nocy.
Nie wszystko jedno [ks. dr hab. Sławomir Pawłowski w rozmowie z Marcinem Jakimowiczem]
Sekretarz rady KEP ds. Ekumenizmu, ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, wyjaśnia, dlaczego Kościół katolicki angażuje się w działalność ekumeniczną. Stwierdza, że pierwszym krokiem na drodze formacji ekumenicznej powinno być uważne studium Katechizmu Kościoła Katolickiego, a w dyskusjach okazuje się, że wielu katolików nie przebrnęło przez ten etap. W czasie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan wierni staną do wspólnej modlitwy. „Bycie razem” to czytelny znak dla świata, dla które rozbicie chrześcijaństwa jest skandalem.
Jestem taki kochany [Piotr Piotrowski]
Niepełnosprawność nie ogranicza Michała Milki w życiu i karierze zawodowej. Jest pierwszym w Polsce urzędnikiem z zespołem Downa. 26-letni Michał jest również aktorem, który gra w teatrze. -Jestem taki kochany. Kocham tych wszystkich ludzi – stwierdza.
Maryja mieszka w Starej Wsi [Szymon Babuchowski]
Fotoreportaż ze Starej Wsi w województwie podkarpackim w powiecie brzozowskim. Wizerunek Matki Bożej Starowiejskiej, znajdujący się w bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, należy do dzieł malarskich z przełomu stylów późnogotyckiego i wczesnorenesansowego. Liczba świętych i wybitnych postaci związanych ze Starą Wsią wprawia w osłupienie. Jednak brat Józef Stanisławski, przewodnik po sanktuarium, tłumaczy ten fenomen bardzo prosto: -To miejsce wybrane przez Matkę Bożą.