Między innymi o cudach i łaskach za wstawiennictwem Maryi z Jasnej Góry
A także:
ks. Adam Pawlaszczyk: „Z konfesjonałów do więzień”
Wyznanie, które słyszy kapłan od penitenta, nie jest jego własnością, ale własnością Boga, który działa w tym intymnym spotkaniu z duszą grzesznika. To nie spowiednik jest dysponentem wyznawanych grzechów, które raz wypowiedziane do ucha księdza, mają się zapaść jak w studnię bez dna. Dokładnie taką, jaką stanowi miłosierdzie Boga. W obronie tej tajemnicy stanął twardo arcybiskup Melbourne Peter Comensoli. – Wolę pójść do więzienia niż złamać tajemnicę spowiedzi – powiedział. Dlaczego wprowadzone w Australii prawo zobowiązujące kapłanów do złamania tajemnicy sakramentalnej – nawet w kontekście walki z pedofilią – nie może być skuteczne, wyjaśnia ks. Adam Pawlaszczyk.
rozmowa z o. Maciejem Ziembą „Kościół ponad podziałami”
O. Ziemba w rozmowie z Bogumiłem Łozińskim zapytanykonfilkt który jest główną metodą prowadzenia w Polsce debaty politycznej odpowiada. - „Taką metodą posługują się liderzy polityczni, którzy dzięki temu niewielkim wysiłkiem zmieniają swych wyborców w zwartą armię. Wystarczy rzucić parę prostych haseł podkreślających, że my jesteśmy po stronie dobra, a atakują nas siły ciemności, by dać „swoim” poczucie moralnej słuszności”.
Adam Śliwa: „Wojsko na ulicach”
„Przed wojną armia na defiladach prezentowała się pięknie, ale w polu, mimo bohaterstwa, sił zabrakło. Czy współczesna armia jest nie tylko ładna, ale i silna? - pyta w najnowszym „Gościu” Adam Śliwa. Historia uczy, że to nie najlepiej, ale wystarczy, że polska armia będzie na tyle silna, aby nie opłacało się jej atakować.