W najnowszym GN

Franciszek zwraca uwagę na grzech aborcji i otwiera szerzej drzwi do przebaczenia, o rosnącym niezadowoleniu górników na Górnym Śląsku i o sześciolatkach w nowym systemie edukacji.

Górnicy czekają na fakty [Andrzej Grajewski]

„Do końca września Kompania Węglowa powinna otrzymać nową formę organizacyjną oraz wsparcie finansowe. Jeśli tak się nie stanie, grozi nam kolejny wybuch niezadowolenia społecznego na Górnym Śląsku”- pisze w „Gościu” Andrzej Grajewski. Porozumienie z rządem zostało wykonane w połowie. Przekazano jedynie Spółce Restrukturyzacji Kopalń dwie kopalnie „Bobrek” i „Piekary”.

 

Zerówek żal [Piotr Legutko]

Po co rząd na siłę wprowadził sześciolatki do szkół naruszając w miarę sprawnie działający system edukacji wczesnoszkolnej zastanawia się Piotr Legutko. „Jakie dobro z tego ma płynąć, że dzieci zabierze się z przedszkolnych wygodnych sal i wsadzi do ławek by uczyły się na zmiany w dużych grupach?”.

 

Kariera załamana [Bogumił Łoziński]

Krzysztof Kwiatkowski miał opinię państwowca, był postrzegany jako wzór urzędnika. Ujawnione niedawno przez prokuraturę dowody, a także informacje pojawiające się w mediach, ukazują nieznane oblicze polityka, niestety to gorsze.

 

Rewolucji nie będzie [ks. Tomasz Jaklewicz]

List o nadzwyczajnym roku miłosierdzia jest zachętą do spotkania z miłosierdziem Boga, przede wszystkim w spowiedzi. Franciszek zwraca uwagę na grzech aborcji i otwiera szerzej drzwi do przebaczenia. Papież, ogłaszając Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, wskazuje, że Kościół jako „szpital polowy” oferuje ze swego duchowego skarbca sprawdzone przez wielki „środki lecznicze”: pielgrzymkę, odpust, spowiedź, uczynki miłosierdzia.

« 1 »