Statut Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia w Krakowie

Międzynarodowa Akademia Bożego Miłosierdzia jest instytucją kościelną Archidiecezji Krakowskiej, połączoną z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i współpracującą z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Celem jej jest czuwanie nad poprawnością kultu Bożego Miłosierdzia oraz promowanie nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia przekazanego światu przez św. Siostrę Faustynę Kowalską, Apostołkę Bożego Miłosierdzia i głoszonego przez bł. Jana Pawła II, Papieża Miłosierdzia.

ROZDZIAŁ IV - ŚRODKI

§ 13. Międzynarodowa Akademia Bożego Miłosierdzia samodzielnie zarządza środkami pozostającymi w jej dyspozycji.  Środki finansowe pochodzą ze składek członków zwyczajnych i honorowych oraz ofiar dobroczyńców. Wysokość składek ustala Rada Akademii na wniosek Rektora.

§ 14. Skarbnik, mianowany przez Rektora Akademii na okres pięciu lat, jest członkiem Sekretariatu. Księguje on przychody i wydatki.

§ 15. Korzystanie ze środków finansowych odbywa się pod nadzorem Rektora. Przychody i wydatki księguje Skarbnik, który raz w roku przedstawia bilans do zatwierdzenia Radzie Akademii. W razie potrzeby Rada może wyłonić ze swego grona trzyosobową Komisję Rewizyjną, która dokona kontroli finansów Akademii i przedstawi rezultaty Arcybiskupowi Krakowskiemu. W skład takiej Komisji nie może wchodzić żaden z członków Zarządu.

ROZDZIAŁ V - ROZWIĄZANIE AKADEMII

§ 16. W razie rozwiązania Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia przez Arcybiskupa Metropolitę Krakowskiego dobra stałe i ruchome stają się własnością Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

 

Niniejszy Statut Międzynarodowej Akademii Bożego Miłosierdzia z siedzibą w Krakowie-Łagiewnikach zatwierdzam ad experimentum na okres pięciu lat, zgodnie z przepisami prawa kanonicznego (kan. 117 KPK).

Stanisław Kardynał Dziwisz

Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kraków, 8 grudnia, 2011.

« 1 2 3 »