Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Dogonić młodych

Papież pyta młodych, co mogą zrobić dla Kościoła i jaki wkład mogą wnieść w głoszenie Ewangelii dzisiaj. 19 marca w Rzymie rozpoczyna się spotkanie młodzieży przed październikowym synodem biskupów.

Będzie ponad 300 osób z pięciu kontynentów, ale w nasze obrady może się włączyć praktycznie każdy dzięki mediom społecznościowym i komunikatorom. Chcemy wyjść na cyfrowe szlaki i wykorzystać np. Facebooka do dyskusji po to, by zebrać historie młodych ludzi i przedstawić je papieżowi oraz biskupom – mówi Filippo Passantino, pomagający w organizacji spotkania. A metropolita Luksemburga abp Jean-Claude Hollerich podkreśla, że młodzi nie są przedmiotem synodu, tylko jego podmiotem, i będzie to synod z młodzieżą, a nie tylko o niej. „Musimy więcej rozmawiać z młodzieżą, bo my, biskupi, nie jesteśmy już młodzi. Należymy do pokolenia dziadków. Młodzi muszą czuć, że są ważni dla Kościoła. Nie dlatego, że potrzebujemy ich do budowania przyszłości, ale dlatego, że ich kochamy. Oni muszą mieć możliwość dzielenia się z nami swoimi doświadczeniami Kościoła – pięknymi i złymi – abyśmy mogli to przemyśleć” – mówi.

Ankieta przedsynodalna

Dostępne jest 11% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Reklama