• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • 26 listopada odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

  PAP

  dodane 14.11.2017 11:35

  26 listopada we wszystkich kościołach w Polsce zostanie odnowiony Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana - poinformował w komunikacie opublikowanym na stronie episkopatu Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych bp Stanisław Jamrozek.

  Jak zaznaczył hierarcha, w ubiegłym roku, w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, członkowie Episkopatu Polski wraz z wiernymi proklamowali w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

  "Celem proklamacji aktu było świadome potwierdzenie wyboru Jezusa za Króla i Pana, poddanie się Jego Prawu, woli i władzy oraz wywyższenie Go we wszelkich wymiarach życia: osobistego, rodzinnego, zawodowego i społecznego. Chodzi o podjęcie dzieła intronizacji Jezusa, którego realizacja domaga się solidnej pracy nad sobą i pracy apostolskiej, aby królestwo Chrystusa urzeczywistniało się w nas i pośród nas" - czytamy w komunikacie.

  Centralnym punktem obchodów rocznicowych będzie odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana we wszystkich kościołach i kaplicach w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26 listopada. Ogólnopolskie obchody wydarzenia odbędą się od 17 do 19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

  Jak zaznaczyli organizatorzy, w programie zaplanowano m.in. codzienną Mszę św., czuwania modlitewne, dyskusje panelowe i spotkania formacyjne. Akt zostanie odnowiony w niedzielę 19 listopada w Bazylice Miłosierdzia Bożego w czasie mszy św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego.

  "W rocznicę proklamacji Aktu dobrze będzie uświadomić sobie na nowo powagę i wielkość, a także treść złożonego wówczas ślubowania i wynikających zeń zobowiązań. Budząc w sobie wolę ich podjęcia w życiu, trzeba też prosić Pana Boga o wsparcie" - zaznaczył bp Jamrozek.

  Zachęcił wiernych, by w dniach poprzedzających odnowienie Aktu, począwszy od piątku 17 listopada, przez kolejne dziewięć dni, odmawiali w domach i parafiach nowennę, która przed rokiem poprzedziła proklamację Aktu. Na zakończenie zaapelował do duszpasterzy "o przewodzenie wszystkiemu".

  Tekst nowenny można znaleźć na stronie www.episkopat.pl.

  Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana został proklamowany 19 listopada 2016 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w obecności m.in. prezydenta Andrzeja Dudy. Treść Aktu odczytał po mszy św. przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Uroczystość, która zgromadziła 100 tys. wiernych, była zwieńczeniem nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz 1050. rocznicy chrztu Polski.

  Czytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • PT
   15.11.2017 08:30
   Jak widać, wielu tutaj buntuje się przeciwko panowaniu Chrystusa. Jednak nie jest to nowość: zawsze byli tacy, którzy nie chcieli przyjąć Bożego królowania w Izraelu i na całym świecie, np. Ps 59,14 mówi:
   Wytrać ich w gniewie, wytrać, by już ich nie było, by wiedziano, ze Bóg króluje w Jakubie i po krańce ziemi.

   Ps 47,08
   Gdyż Bóg jest Królem całej ziemi, hymn zaśpiewajcie!
   Bóg króluje nad narodami, Bóg zasiada na swym świętym tronie.

   J 1,49 Odpowiedział Mu Natanael: ”Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś Królem Izraela!”

   J 18,33 Wtedy powtórnie wszedł Piłat do pretorium, a przywoławszy Jezusa rzekł do Niego: ”Czy Ty jesteś Królem Żydowskim?”
   ...
   J 18,36 Odpowiedział Jezus: ”Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stad”.
   J 18,37 Piłat zatem powiedział do Niego: ”A wiec jesteś królem?” Odpowiedział Jezus:
   ”Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na
   świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego
   głosu”.

   J 19,15 A oni krzyczeli: ”Precz! Precz! Ukrzyżuj Go!” Piłat rzekł do nich: ”Czyż króla waszego mam ukrzyżować?” Odpowiedzieli arcykapłani: ”Nie mamy króla tylko Cezara".


   Mt 27,11 Jezusa zaś stawiono przed namiestnikiem. Namiestnik zadał Mu pytanie:
   ”Czy Ty jesteś królem żydowskim?” Jezus odpowiedział: ”Tak, Ja nim jestem”.

   Mt 27,25 A cały lud zawołał: ”Krew Jego na nas i na dzieci nasze”.

   Mk 15,02 Piłat zapytał Go: ”Czy Ty jesteś królem żydowskim?” Odpowiedział mu: ”Tak, Ja nim jestem”.

   Mk 15,12 Piłat ponownie ich zapytał: ”Cóż wiec mam uczynić z tym, którego nazywacie Królem Żydowskim?”
   Mk 15,13 Odpowiedzieli mu krzykiem: ”Ukrzyżuj Go!”

   Ojcze nasz, który jesteś w niebie, święć się imię Twoje, przyjdź KRÓLESTWO Twoje ...
  • Vera
   15.11.2017 15:20
   Jest 21 wiek, nauka poszła mocno do przodu a niektórzy nadal zachowują się tak, jakby Chrystus teraz chodził po świecie...
  • gośc
   15.11.2017 15:55
   Znamienne, że temat cieszący się zainteresowaniem, tak szybko zniknął z pierwszej strony portalu, a za to zostały tematy na które nikt nie zagląda, jak np.o wzroście PKB, o Pałacu Kultury, europosłach, rządzie, samochodzie dla Franciszka... Dlaczego gość ukrywa tematy interesujące katolików i zachowuje się jak onet, lub GW?
  • JAWA25
   15.11.2017 18:44
   herezja spólecznego panowania
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół