Nowy numer 20/2018 Archiwum

Ograniczą prawa rodzicielskie za brak szczepień?

Są pierwsze wnioski o ograniczenie praw rodzicielskich osobom, które nie szczepią dzieci - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

Rodziców, którzy nie chcą szczepić dziecka, nie tylko karze się finansowo, ale także próbuje się im ograniczyć władzę rodzicielską - podkreśla gazeta. Jak dodaje, w najlepszym przypadku rodzicom grozi nadzór kuratora, w najgorszym - odebranie dziecka i umieszczenie go w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

Rozprawa w takiej sprawie odbędzie się 14 czerwca w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu. Sprawa dotyczy 3,5-miesięcznej Wandy, której rodzice nie zgodzili się na szczepienie w pierwszej dobie po porodzie - informuje "Rz".

Jak czytamy w artykule, to niejedyny przypadek w Polsce, gdy sprawie nieszczepienia dziecka przygląda się sąd. W ostatnich miesiącach do Sądu Rejonowego w Pile wpłynęły trzy takie zawiadomienia. W jednym przypadku sąd wszczął postępowanie.

Według rzecznika praw dziecka Marka Michalaka, cytowanego przez "Rz", sąd ma wręcz obowiązek wyjaśnić, czy prawa dziecka nie są naruszane. Jego zdaniem sąd posiada bardziej szczegółowe informacje, dzięki którym będzie mógł ocenić decyzję rodziców.

« 1 »
DO POBRANIA: |

Zobacz także

 • Gość
  22.05.2017 12:40
  Gość Niedzielny kilka lat temu publikował artykuł jak działała szczepionka na kobiety w Kenii. Warto poszukać tej wiadomości, żeby wyrobić sobie zdanie n.t. szczepień i uczciwości firma farmaceutycznych.
  doceń 3
 • Gość1
  22.05.2017 12:41
  Mój syn ma autyzm. Gorączka 40 stopni po szczepionce, silne rozwolnienie. Nikt nie uznał tego jako niebezpieczny odczyn poszczepienny. Jeśli ktoś nie szczepi, to przeważnie z troski o dzieci. Tych rodziców należy nagradzać, bo oni jednocześnie nie karmią dzieci syfem, nie trzymają ich przed telewizorem...Chce ktoś karać za szczepienia? Bardzo proszę, jednocześnie proszę karać otyłych za obżarstwo a co za tm idzie problemy zdrowotne, cukrzyków za nie pilnowanie diety, pijaków za wpadniecie w nałóg, puszczających się za szerzenie chorób wenerycznych itd. itd. Państwo zmusza do szczepień i nie dając NIC za uszkodzenia po szczepieniu, a te są nawet wpisane w kartach szczepionek. Film Vaxxed sporo wyjaśnił.A i Gość Niedzielny miał na swoich łamach artykuł o dobrodziejstwie szczepionki dla kobiet w Kenii.
  doceń 3
 • Gość
  23.05.2017 11:51
  tak oczywiście, po co szczepić, niech się szerzy wścieklizna
  doceń 4
 • Mama
  18.06.2017 22:35
  Szczepionki to syf
  doceń 0

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama