• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • PiS ma dokładnie dwa razy wyższe poparcie niż PO

  PAP

  dodane 20.04.2017 16:29

  Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w pierwszej połowie kwietnia PiS mógłby liczyć na 38-proc. poparcie. W pierwszej trójce znalazłyby się też PO oraz ruch Kukiz 15', na które chciało głosować odpowiednio 19 proc. i 11 proc. ankietowanych - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public.

  Z badania zrealizowanego przez Kantar Public (dawniej Zespół Badań Społecznych TNS Polska) wynika, że łącznie 69 proc. badanych wyraziło gotowość wzięcia udziału w wyborach: 29 proc. - zdecydowanie, a 40 proc. raczej poszłoby do urn.

  Z kolei łącznie 24 proc. badanych nie zamierzało brać udziału w wyborach: 11 proc. badanych nie było przekonanych, by wziąć udział w głosowaniu, a 13 proc. zdecydowanie odmówiło. 7 proc. badanych nie wiedziało, czy poszliby głosować, czy nie.

  Wśród osób, które zadeklarowały gotowość wzięcia udziału w wyborach parlamentarnych, 38 proc. oddałoby głos na PiS (wzrost o 3 pkt proc. względem sondażu z marca). Na drugim miejscu znalazła się PO z 19-proc. poparciem (spadek o 2 pkt proc.).

  Na trzecim miejscu uplasował się Kukiz'15 z 11 proc. (więcej o 3 pkt proc.).

  Według sondażu próg wyborczy osiągnęłaby jeszcze Nowoczesna, na tę partię chciało głosować 5 proc. ankietowanych (spadek o 3 pkt proc.).

  Nieco poniżej progu wyborczego znalazłyby się: SLD z 4 proc. poparcia (bez zmian), na PSL głosowałoby 3 proc. ankietowanych (spadek o 1 pkt proc.), Partia Razem uzyskałaby w kwietniu poparcie 2 proc. respondentów (bez zmian).

  Z kolei partia Wolność (dawniej partia KORWiN) oraz Twój Ruch osiągnęły poparcie na poziomie 1 proc. każda. W przypadku partii Wolność poparcie nie zmieniło się, a w przypadku Twojego Ruchu notowania wzrosły o 1 pkt. proc.

  Spośród ogółu osób, które zapowiedziały zamiar głosowania, 15 proc. badanych nie było zdecydowanych, komu przekazaliby swoje poparcie. Odsetek osób niezdecydowanych spadł w porównaniu do poprzedniego miesiąca o 2 punkty procentowe.

  Urszula Krassowska z Kantar Public komentując wyniki badania zwróciła uwagę na wysoki odsetek deklaracji uczestnictwa w wyborach. "Tak wysoki poziom zainteresowania udziałem w wyborach odnotowaliśmy ostatni raz w naszych badaniach w maju 2015 roku" - zaznaczyła. Krassowska podkreśliła również, że badanie najprawdopodobniej nie zarejestrowało wpływu eskalacji krytyki Bartłomieja Misiewicza oraz relacji efektów pracy podkomisji smoleńskiej.

  Badanie przeprowadzono 6-11 kwietnia 2017 roku na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1037 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat, metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: PAP, PARTIE, SONDAŻ

  Zobacz także

  • tantkiewicz
   20.04.2017 19:36
   Chwała Panu! Radujmy się! Nie lękajmy się!
  • adamp_314
   20.04.2017 22:47
   Wydaje się, że dwa ostatnie sondaże to przede wszystkim kompromitacja Kantar Public:

   Jeden sondaż, nazwijmy go A, przeprowadzany jest w dniach 6-11 kwietnia. Sondaż B - 12 kwietnia.
   Sondaż B jest opublikowany 14 kwietnia a sondaż A 20 kwietnia.
   W sondażu A: PiS 38%, PO 19%, w sondażu B: PiS 28%, PO 27%...

   Z drugiej strony - może to cyrk Macierewicza z 10 kwietnia tak namieszał? W każdym razie sondażownia ma sporo do wytłumaczenia.

  • Gość
   21.04.2017 12:06
   A to zdjęcie to Pani Beata w liceum?
  • Gość
   23.04.2017 11:09
   Pani Beata ostatnio lubi byc w świetle jupiterów . Od czasu jak dostała Dermotan to wyglada lepiej . Łagodniej i młodziej . Dermotan jest tylko w poradni leczenia bielactwa ale co poniektórzy używają go dla poprawy wizerunku i to działa . Te panie co pracują sobie go chwała bo nie brudzi , nie spływa nie ściera sie , po obudzeniu wygkada sie dobrze . Praktyczny a nade wszystko jak dla pani Premier to ważne ze nie na tapety . On wsiąka w skore bo jest w postaci toniku i zabarwia tak dyskretnie . A korektory kamuflujące fluidy to to juz widać Nawet jak ładnie wygląda ktos a widać fluid to tak sobie .
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół