Nowy numer 20/2018 Archiwum

Tusk jest dzisiaj ciemnogrodem

Patrząc na polityczny teatr, jaki ze swojego przyjazdu do Warszawy zrobił Donald Tusk, nasuwa się myśl, że to były polski premier jest dzisiaj uosobieniem zacofania.

Nie ma chyba dzisiaj bardziej ciemnogrodzkiego stwierdzenia, niż uznanie, że „polskość to nienormalność”. Te słowa, które Tusk napisał 30 lat temu w miesięczniku Znak, przykleiły się do byłego premiera. On sam, jako polityk, w kolejnych latach nie zrobił nic, żeby je od siebie odkleić. A na tle zachodniej Europy, w której co chwila dochodzi do zamachów terrorystycznych, w której nieeuropejscy imigranci mogą demolować przedmieścia, w której przez miasta przetaczają się marsze półnagich gejów i w której coraz więcej młodych ludzi nie może znaleźć pracy, to właśnie Polska, z jej przywiązaniem do wiary, historii i tradycji, jest ostoją normalności.

Donald Tusk jako „Prezydent Europy” wydaje się być symbolem popularnego zabobonu dzisiejszych czasów, jakim jest wiara w świetlaną przyszłość integracji europejskiej. A przecież Unia Europejska chwieje się dzisiaj w posadach. Jeśli nokautujący cios nie przyjdzie z Paryża, to pewnie przyjdzie z Rzymu. Bruksela nie może poradzić sobie z kolejnymi kryzysami, a zaufanie Europejczyków do instytucji europejskich ciągle spada. Obecne elity europejskie są dzisiaj coraz bardziej osamotnione na świecie w swojej walce z globalnym ociepleniem czy w promowaniu genderowej ideologii. Machanie unijnymi flagami na powitanie Tuska w Warszawie oznacza dziś kurczowe trzymanie się przeszłości.

Trzeba dziś być naprawdę czarnosecinnym politykiem, aby wspierać ograniczanie obecności religii w życiu publicznym i wierzyć w to, że mężczyzna może być kobietą, albo w to, że dziecko nienarodzone może nie być człowiekiem. A to przecież Donald Tusk obiecywał członkom PO, że nie będzie klękał przed księdzem, to on otworzył drzwi dla Janusza Palikota i jego haseł, to w kierowanym przez niego rządzie pojawili się zwolennicy teorii genderowych. Dzieci rewolucji 68 to dzisiaj zdziadziali tetrycy, wpadający w histerię na dźwięk słowa Trump. Przewodniczący Rady Europejskiej niebezpiecznie się do nich zbliża.

Popieranie Donalda Tuska jest dzisiaj wyborem przeszłości. W świecie, który odwraca się od liberalnych elit i od idei nieskrępowanej globalizacji na rzecz powrotu do własnych, tradycyjnych tożsamości, tacy politycy, jak były polski premier, stają się przeżytkiem. I „Prezydent Europy” wpisuje się w obraz bardzo niemłodych KODowców, którzy wydają się nie akceptować zmieniającej się rzeczywistości.

« 1 »
oceń artykuł
 • Gość
  22.04.2017 13:11
  Znalezc nie moge komentarza o cyrku, jaki zrobil PiS witajac pania premier po porazce w Brukseli. Tylko komentarz PAP http://gosc.pl/doc/3743068.Prezes-PiS-i-ministrowie-pogratulowali-premier-po-powrocie-z Pan Redaktor moze gdzies ten triumfalny powrot na tarczy skomentowal rownie obiektywnie?
  doceń 16
 • MirekGość
  22.04.2017 13:24
  Tusk jest już skończony i jako polityk i jako człowiek . To że schował się pod kieckę Złotej Anieli pokazuje tylko jego karłowatość i śmieszność. Dla polityka tej klasy bycie niemieckim pajacem to polityczna śmierć bo co będzie z nim gdyby np. Merkel przegrała wybory ?. Dla mnie jest jasne że Tusk to polityk niemiecki który wykonywał i wykonuje nadal instrukcje z Berlina . Jego "fenomen" w Polsce polegał na tym że otoczył się zgrają złodziei która miała w rękach trzy główne stacje telewizyjne . To znaczy Tusk stworzył nieformalny układ : Ja pozwalam wam kraść pod warunkiem że wy zrobicie mi klakę .
 • Gość
  23.04.2017 10:04
  Widzę, że wyznawcy TVN24 nawet tutaj komentują...
 • Franciszek
  23.04.2017 10:05
  Udało się skłucić Polaków. Jest to fragment III wojny światowej, w kawałkach. Badania odnośnie gejów, adopcji przez nich pokazują że sympatycy Po czy PIS są ZDROWI w tej kwestii a to daje Boże błogosławieństwo nad Polską. Jest walka duchowa, uciekajmy od wzajemnej szermierki . Szukajcie dobra a nie zła abyście żyli a wtedy Pan Zastępów będzie wam błogosławił jak mówicie ... Mówi Prorok Amos. Alleluja !