• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Wojna zaczyna się w ludzkim sercu

  KAI

  dodane 16.02.2017 13:50

  - Wojna zaczyna się w ludzkim sercu i dlatego wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za strzeżenie pokoju - powiedział papież Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu Świętej Marty. Ojciec Święty nawiązał w swojej homilii do pierwszego czytania wczorajszej i dzisiejszej liturgii, opisującego zakończenie potopu i przymierze Boga z Noem.

  Franciszek podkreślił, że przymierze, jakie Bóg zawiera ze swoim ludem jest mocne, ale przyjmujemy je słabo. Bóg zawiera z nami pokój, ale nie łatwo jest strzec pokoju. To praca dnia powszedniego, gdyż w naszym wnętrzu jest stale obecny grzech pierworodny.   TŁUMACZENIE: 
  „W dzisiejszym świecie przelewana jest krew. Dzisiaj świat jest w stanie wojny. Umiera wielu braci i sióstr, również ludzie niewinni, bo wielcy, możni chcą kawałek ziemi, chcą trochę więcej władzy albo zysku pochodzącego z handlu bronią.” 

  Ojciec Święty zauważył, że Słowo Pana jest jasne: „Upomnę się o waszą krew przez wzgląd na wasze życie; upomnę się o nią u każdego zwierzęcia. Upomnę się też u człowieka o życie człowieka i u każdego o życie brata”. 

   

  TŁUMACZENIE: 
  „Także nam, którym zdaje się, że żyjemy w pokoju Bóg wystawi rachunek za krew naszych braci i sióstr, którzy cierpią z powodu wojny.” 

  Papież zadał pytanie, jaki wkład wnosimy w strzeżenie pokoju. Zaznaczył, że zarówno modlitwa jak i nasze działania na rzecz pokoju nie są formalnością. Jednocześnie przypomniał, że wojna zaczyna się w ludzkim sercu, w rodzinach, między przyjaciółmi rozszerzając się następnie na cały świat.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • JAWA25
   16.02.2017 17:03
   jak Hitler czy Stalin na nas napadł to jesteśmy współwinni bo "wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za strzeżenie pokoju"? i jeszcze "w naszym wnętrzu jest stale obecny grzech pierworodny" czyli chrzest go nie zmywa? "" Wg greckich Ojców Kościoła wina nie może być dziedziczona http://www.vatican.va/roman_curia/congregations/cfaith/cti_documents/rc_con_cfaith_doc_20070419_un-baptised-infants_pl.pdf s.7
   doceń 11
  • mee...
   16.02.2017 20:07
   W sieci trudno jest znalesc potwierdzenie, musialbym wrocic bezposrednio do tekstow, tym bardziej, ze na Slowo Boga, wyskakuje...Hugo. Jakolwiek, nie ulega najmniejszej watpliwosci, ze walka dobra ze zlem, toczy sie o dusze, nie serce. Czlowiek bez ciala jest dusza, wiedza o tym ci co wyszli z ciala...wiedza tez ci co widzieli swa dusze, jej stan, pozatym jakiez, to zaslug mialby miec czlowiek gdyby nie mial odpowiedniej duszy. Takie przymioty, jak dobroc, spokoj, stawanie w obronie poszkodowanego, nie przywiazywanie wagi do swiata czy nie gloryfikowanie ludzi, ze wzgledu na pozycje - wynikaja z duszy...i nawet gdy sie gniewny czy psioczymy, to w duszy sie smiejemy. Trzeba tez sobie uswiadomic, ze nie ma sobie dusz takich samych. Dlatego walka zwodziciela o zdobycie duszy, odbywa sie w sercu, bo szatan do duszy nie ma dostepu, jak tylko przez serce. Dlatego wspolczesni faryzeusze obciazaja wam serca, kamieniami nie do udzwigniecia i tym sposobem docieraja do dusz...
  • Gość
   16.02.2017 20:28
   W ramach tego pokoju, miłosierdzia, synodalności i kolegialności Franciszek właśnie zesłał kard.Burke'a na wyspę Guam. Donosi Polonia Christiana.
  • mee...
   16.02.2017 20:36
   Izajasz 42 ( Bible.is ) Oto slugi moj, spogladac bede na nim, wybrany moj, ktorego sobie upodobala dusza moja.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół