Nowy numer 20/2018 Archiwum

Zdrapka Wielkopostna 2017

Podejmij wyzwanie. Wykonaj 40 zadań z korzyścią dla ducha i ciała. Odkryj Twój najlepszy Wielki Post!

Zdrapka Wielkopostna odlicza kolejne dni od Środy Popielcowej do Wielkanocy. Codziennie pod zdrapką, czekają na Ciebie niezwykłe zadania. Odkryj je, przeczytaj i wykonaj!

Ojczyzną Zdrapki Wielkopostnej jest Irlandia. W 2015 roku pojawiła się w Polsce i zafascynowała swoją prostotą tysiące uczestników. Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce.

Co znajdziesz pod zdrapką? Wszystkie zadania są prosto sformułowane i w większości możliwe do wykonania natychmiast po odkryciu. Oto przykłady zadań z pierwszej i drugiej edycji kalendarza wielkopostnego: Nie marnuj dzisiaj wody, Unikaj "śmieciowego jedzenia", Odmów 3 razy Ojcze nasz, Życzenia Świąteczne, Wyślij kartkę!

Komu warto podarować Zdrapkę? Rodzinom, bo integruje. Studentom, bo pasuje na lodówkę w akademiku. Więźniom, bo przełamuje rutynę dnia. Chorym, bo z wielu zadań płynie pocieszenie. Sportowcom, bo większość zadań można zrobić ćwicząc. Żołnierzom, policjantom i celnikom, bo w tym roku będzie także o Ojczyźnie! Katechetom i opiekunom, bo młodzież uwielbia zdrapki i zadania! Wszystkim!

Proste zadania nie oznaczają wcale, że będą łatwe do wykonania. Podejmij wyzwanie Zdrapki Wielkopostnej! Przyłącz się i oceń to sam! To będzie Twój najlepszy Wielki Post!

Zapraszamy na stronę akcji: www.zdrapka.wzch.org.pl.

« 1 »

Zobacz także

 • GośćP
  18.02.2017 13:34
  Moi znajomi, zażarci ateiści, właśnie robią sobie detoks wiosenny. Rozpisali sobie program na każdy dzień: tydzień postu na kaszy jaglanej, medytacja nad Uniwersum, donacja na schronisko dla zwierząt, tydzień czytania sutr, oszczędzanie wody, tydzień bez zakupów, tydzień podpisywania petycji ekologicznych itp. Czym się taki detoks różni od Zdrapki Wielkopostnej? Niczym. Zatem zdrapka katolicka nie jest. Równie dobrze możnaby sobie urządzić Wielki Post z jogą lub medytacją nad tym "by Matka Ziemia zawsze była uprawiana w sposób zrównoważony" (moderacja, proszę nie usuwać, to jest cytat z encykliki Laudato Sii).
 • bbuser
  19.02.2017 08:30
  Miałem zdrapkę w ubiegłym roku i dla mnie najtrudniejsze do wykonania było zadanie : "odłóż na jalmuzne 5 złotych za każde nadużycie słowa Jezus... zebrało mi się w sumie 100 złotych ale wcale nie chciałem ich oddawać. Dopiero później przyszła refleksja czym tak naprawdę jest cześć dla Boga a jednocześnie jak bardzo procentuje taka niechciana ofiara...
 • Gość
  19.02.2017 08:47
  mieliśmy zdrapkę w parafii u nas chyba jakieś 1000 sztuk i rozeszła się w oka mgnieniu na 1 mszy. Ludziom naprawdę zależy na wielkim poscie.
  doceń 0
 • Gość
  20.02.2017 09:06
  brawo za pomysł!
  doceń 0

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama