• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Jesteśmy dumni! I dziękujemy!

  Wojciech Teister

  dodane 01.07.2016 00:30

  Za wspaniały turniej piłkarzom i sztabowi. Za wielkie serce kibicom. A mundial niech będzie biało-czerwony!

  Nasza reprezentacja grała na Euro jak we śnie. Walczyliśmy jak równy z równym z najlepszymi. Nie przegraliśmy żadnego z pięciu meczów. Odpadliśmy w ćwierćfinale, po wspaniałym meczu, po rzutach karnych. Niejedna łza popłynęła nad Wisłą.

  Ale wydaje się, że to nie smutek jest dominującą emocją. Pierwsza jest duma. Bo widzieliśmy fantastyczną reprezentację, którą zbudował Adam Nawałka. Drużynę, która grała pięknie, była dobrze zorganizowana, i która budzi dzisiaj respekt wśród najlepszych ekip świata. I jak podkreślił tuż po meczu selekcjoner - nie powinniśmy się smucić, bo jesteśmy w innym miejscu, niż przed turniejem.

  Są powody do dumy i radości i za ten turniej warto podziękować Biało-Czerwonym. Bo ich gra dała nam mnóstwo radości, w której na chwilę zapomnieliśmy o naszych narodowych sporach.

  Jest jeszcze jeden powód do dumy. Postawa kibiców. Tuż po przegranych rzutach karnych przejrzałem tablicę na fejsbuku. Było tam mnóstwo podziękowań dla piłkarzy. Ogromne wsparcie dla Kuby Błaszczykowskiego, który co prawda nie strzelił karnego, ale był przecież jednym z najlepszych zawodników turnieju. I ani jednego głosu krytyki. Ani jednego przypadku narzekania. I to jest powód do dumy. Bo patrząc na rzeczywistość potrafimy docenić to, co mamy. A mamy wiele - miejsce w najlepszej ósemce Europy. Na tym turnieju nie tylko piłkarze pokazali, że Polska jest wielka i wspaniała.

  Odpadliśmy z Euro2016, ale czy sen się kończy? Wręcz przeciwnie. Sen dopiero się zaczyna. We wrześniu startują eliminacje do mistrzostw świata w Rosji. Niech sen trwa! Niech mundial będzie biało-czerwony!

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • gut
   01.07.2016 17:08

   Bardzo fajnie Pan Wojciech napisał. :) Faktycznie - to było jak - we śnie. :))) Fajny świetny trener, Robert Lewandowski pokazał swoją klasę, moc, Jakub Błaszczykowski też pokazał się jak z najlepszej strony i w ogóle cały zespół, to był piękny turniej! Bardzo fajnie dziś - wypowiadał się Pan Andrzej Wrona, siatkarz dla Pana Łukasz Jedlińskiego TVN24 i Pan Tomasz Schimscheiner, który powiedział, że >karne są równie bardzo emocjonujące< - ja też tak myślę. Albo, że >w trakcie spektaklu w Krakowie zapytano o wynik meczu.< :))))) Bawiły mnie te reakcje - naszych Rodaków-Kibiców. Uśmiałem się! :D Fajne jest to zdjęcie na portalu gosc.pl te Pieska - Kibica w szaliku. ;))) Natomiast również, zgadzam się też z Panem Łukaszem Jedlińskim, który powiedział, że >sam odbiór przedstawicieli PZPN zmienił się - jest pozytywny, bo wcześniej to była zazwyczaj krytyka.< - czyli ta >pozytywność< to jest po prostu - to - >esprit< - jak kiedyś w artykule Pani Agaty Puścikowskiej w Gościu Niedzielnym, Pani Katarzyna Olubińska TVN mówiła o tym. U Pana Łukasz Jedlińskiego widać to samo, tylko on zrobił z tego już - jako >szklistą-świetlistość<, czyli >szklistość< - świetne to jest! ;))) I na koniec zgadzam się też z Panem Jerzym Engelem, który powiedział w TVP1, że >teraz te wymagania wobec naszych Piłkarzy będą teraz wyższe.< ;)) Niestety. ;))) Pozdrawiam. ;)

  • inzinier Ogureg
   05.07.2016 22:26
   Dołanczam się, ja tyż jeste dumny, chociaż nie wim z czegu?
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół