Nowy numer 18/2024 Archiwum

Zróbmy sobie kalifat

Moda na islam w Europie zaczęła się w latach 20. XX wieku. Głośne konwersje, islamski ubiór, imiona i specjalne prawa dla przybyszów. Tak bawiły się zachodnie elity, przygotowując grunt dla multikulturowej utopii.

Wymieszanie kulturowe to nasze przeznaczenie. Nie może więc być sytuacji, że jakieś narody nie wyobrażają sobie różnorodności. Nie będzie na tej planecie kraju, który w przyszłości nie stanie się różnorodny narodowościowo – to słowa wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa. Są one dowodem na to, że w ciągu prawie stu lat zachodnie elity nie nauczyły się niczego. Przeciwnie, konsekwentnie podążają drogą wytyczoną przez pionierów z okresu międzywojennego.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Jacek Dziedzina

Zastępca redaktora naczelnego

W „Gościu" od 2006 r. Studia z socjologii ukończył w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pracował m.in. w Instytucie Kultury Polskiej przy Ambasadzie RP w Londynie. Laureat nagrody Grand Press 2011 w kategorii Publicystyka. Autor reportaży zagranicznych, m.in. z Wietnamu, Libanu, Syrii, Izraela, Kosowa, USA, Cypru, Turcji, Irlandii, Mołdawii, Białorusi i innych. Publikował w „Do Rzeczy", „Rzeczpospolitej" („Plus Minus") i portalu Onet.pl. Autor książek, m.in. „Mocowałem się z Bogiem” (wywiad rzeka z ks. Henrykiem Bolczykiem) i „Psycholog w konfesjonale” (wywiad rzeka z ks. Markiem Dziewieckim). Prowadzi również własną działalność wydawniczą. Interesuje się historią najnowszą, stosunkami międzynarodowymi, teologią, literaturą faktu, filmem i muzyką liturgiczną. Obszary specjalizacji: analizy dotyczące Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych, a także wywiady i publicystyka poświęcone życiu Kościoła na świecie i nowej ewangelizacji.

Kontakt:
jacek.dziedzina@gosc.pl
Więcej artykułów Jacka Dziedziny