Alzheimer nie niszczy pamięci

dodane 23.03.2016 09:02

PAP |

Badacze z Japonii i USA udowodnili, że wspomnienia zabrane przez chorobę Alzheimera nie są bezpowrotnie tracone, ale magazynowane - informuje "Gazeta Wyborcza".

Alzheimer nie niszczy pamięci   Jakub Szymczuk /Foto Gość Odkrycie budzi nadzieję chorych i ich rodzin

Naukowcy zastosowali technikę optogenetyki, dzięki której za pomocą światła kontroluje się aktywność poszczególnych grup neuronów.

Na razie udało się przywrócić wspomnienia jedynie u myszy, ale technika ta może pomóc w opracowaniu metody odwracającej amnezję także u ludzi - wynika z badań opublikowanych w prestiżowym czasopiśmie "Nature".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | ALZHEIMER, NAUKA, ZDROWIE

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 mk 24.03.2016 14:34
Niezalogowany użytkownik A może by tak referencja to wspomnianego artykułu w "Nature"? Można powiedzieć, że GW też o tym pisze, ale najważniejsze to podanie źródła informacji.
Plusów: 0 E. 23.03.2016 17:59
Niezalogowany użytkownik A GW zawsze kłamie? A ludzie - redaktorzy GN - już nie mają swojej inteligencji, by oddzielić prawdę od kłamstwa?
Plusów: 2 mruczek 23.03.2016 10:38
Niezalogowany użytkownik to były ostatnie wspomnienia myszy kiedy zjadając Gazetę Wyborczą została skonsumowana przez kota
Plusów: 2 oknasip 23.03.2016 10:35
Niezalogowany użytkownik Od jakiegoś czasu nie kupuję GN bo przemyca artykuły lub autorów, którzy nic wspólnego z nauką kościoła nie mają. Jest mi ogromnie przykro, że w to wpisał się administrator strony księży pallotynów. Drodzy kapłani proszę o więcej rozwagi. Kłamstwa z GW w sprawie kościoła są ewidentne. Kto zatem może ufać temu co napisano o chorobie Altzheimera ? Sprawdzono pamięć myszy ? Jak !? Powiedziały im o tym !? Raczej wrócił im instynkt a nie pamięć. Tak czy inaczej proszę wziąć mój skromny głos pod uwagę i nie powielać słów Gazety Wybiórczej. Życzę wielu błogosławieństw Chrystusa Zmartwychwstałego.

wszystkie komentarze >