Franciszek napisał do gangstera

dodane 04.03.2016 14:18

Małgorzata Gajos /cnn.com

List od papieża daje mu siły, by żyć i stawać się lepszym człowiekiem.

Franciszek napisał do gangstera   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość

Carlos Adrian Vazquez Jr stracił wolę życia w wieku 16 lat, kiedy trafił do więzienia. Rok wcześniej rzucił szkołę i wstąpił do gangu, a jego problemy zaczęły narastać. Podczas walki gangów ktoś zginął. Co prawda to nie Carlos zabił, ale będąc na miejscu zbrodni został oskarżony o współudział i skazany na 11 lat.

Napisał list do papieża Franciszka, w którym prosił o przebaczenie za to, co zrobił.

18-letni Carlos nie potrafił uwierzyć, że papież odpisał osobie, która jest za kratkami. Franciszek w swoim liście wyraził zadowolenie z otwarcia Bramy Miłosierdzia w więzieniu dla nieletnich, podczas ceremonii prowadzonej przez arcybiskupa Los Angeles. Cieszy się również, że Carlos, jak i jego koledzy będą mogli brać udział w świętowaniu Roku Miłosierdzia. Zachęcił młodego Vazqueza do spędzania czasu z Jezusem. Na zakończenie listu zapewnił Carlosa o modlitwie, a także sam o nią poprosił.

 

«« | « | 1 | » | »»

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 04.03.2016 15:16
Niezalogowany użytkownik a we wloszech rodziny bronią dzieci , i nikt im nie pomaga , walczą z homoseksualistami może by i tam wystąpił papież franciszek i napisał jakiś list do homoseksualistow że nie wolno im brać dzieci na wychowanie .pozdrawiam .

wszystkie komentarze >