Franciszek wśród narkomanów

dodane 26.02.2016 17:42

RADIO WATYKAŃSKIE |

Papież Franciszek niespodziewanie odwiedził dziś ośrodek walki z narkomanią. Wizyta ta wpisuje się w papieskie "piątki miłosierdzia", podczas których, jak sam zapowiedział na początku Roku Jubileuszowego, chce dać doświadczyć czułości Boga ludziom odrzuconym i zapomnianym.

Franciszek wśród narkomanów   Photo Phiend / CC 2.0 Papież Franciszek

Do leżącego nieopodal Rzymu ośrodka terapeutycznego Franciszek przyjechał bez ochrony. Towarzyszył mu jedynie kierowca i abp Rino Fisichella, odpowiadający w Watykanie za przebieg Jubileuszu Miłosierdzia.

„Nie wierzyliśmy własnym oczom, gdy zobaczyliśmy wysiadającego z samochodu Papieża. Zwiedził centrum, a przede wszystkim z każdym porozmawiał, czuł się u nas jak w domu” – mówi kierujący ośrodkiem Roberto Mineo. Wskazuje, że narkomani, którzy nieraz od lat toczą twardą walkę z nałogiem, pokazywali Ojcu Świętemu m.in. zdjęcia swych rodzin i prosili go o modlitwę. „Nikt z nas nie oczekiwał takiej niespodzianki” – dodaje Mineo. Z kolei abp Fisichella wskazuje, że Papież się nie śpieszył, każdemu chciał okazać swą bliskość i być znakiem nadziei, tak by ci młodzi ludzie naprawdę zrozumieli, że pobyt w ośrodku może oznaczać dla nich początek nowego życia. „Poprzez swą obecność wśród nich Franciszek chciał pokazać, że nigdy nie można tracić ufności w Boże Miłosierdzie, które towarzyszy człowiekowi nawet w najciemniejszym czasie jego życia i dzięki miłości Boga pozwala mu odzyskać utraconą godność” – zaznacza abp Fisichella, który towarzyszył Ojcu Świętemu także podczas dwóch wcześniejszych piątków miłosierdzia. Hierarcha podkreśla zarazem, że wizyta w centrum dla narkomanów ściśle wiąże się z pielgrzymką do Meksyku, gdzie Papież zdecydowanie potępił handel narkotykami i całe zło związane z tym procederem śmierci.

Ośrodek Terapeutyczny św. Karola, leżący na obrzeżach Castel Gandolfo, jest drugim z włoskich centrów solidarności założonych przez ks. Mario Picchiego. Powstał w 1980 r. w ramach „Projektu człowiek” i mieści się w domu ofiarowanym wspólnocie przez Jana Pawła II, który zresztą odwiedził to miejsce w 1983 r. Aktualnie przebywa tam 55 osób wychodzących z narkomanii.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | PAPIEŻ FRANCISZEK

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 5 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Małgosia 28.02.2016 18:48
Niezalogowany użytkownik Kochani rok mołosierdzia ale to mało najważniejsza jest Ewangelia Jezus przychodzi do tych co się żle mają jak więc ma postąpić Papież żucia kamieniem ?
Niech Was Bóg Błogosławi -:)
Plusów: 0 glizda@Anna 26.02.2016 19:16
Niezalogowany użytkownik Nie trzeba mi cytować słownika, a moja głębsza refleksja jest taka, że tekst na wPolityce najprawdopodobniej nie powstał w oparciu o to, co faktycznie było w Corriere della sera, ale w oparciu o omówienie zamieszczone na Lifesitenews. Taki trochę głuchy telefon. A moje pytanie o konklawe jest jak najbardziej poważne.
Plusów: 2 Anna 26.02.2016 19:06
Niezalogowany użytkownik Za SJP: farmazony to głupstwa, bzdury, brednie. A tu tymczasem mamy do czynienia z faktami (odsyłam niedaleko, bo choćby do archiwum Gościa).
A Ty o co "pytasz"? Czy to agresywna zaczepka po prostu? Zakładam, że to drugie i przemilczę. I zachęcam do głębszego wdechu oraz chwili głębszej refleksji.
Plusów: 0 glizda 26.02.2016 18:49
Niezalogowany użytkownik no i co chcesz przez to powiedzieć (cytując te farmazony za wpolityce), że Duch Święty się zagapił na konklawe, albo że akurat miał jakieś wolne?

wszystkie komentarze >