Cezary Grabarczyk usunięty z zarządu PO

dodane 26.02.2016 15:59

PAP |

Dotychczasowy wiceprzewodniczący PO Cezary Grabarczyk został podczas piątkowego posiedzenia Rady Krajowej odwołany z zarządu partii. Jego miejsce w kierownictwie zajął Borys Budka. Nowym wiceszefem został także Tomasz Siemoniak, a skarbnikiem - Mariusz Witczak.

Cezary Grabarczyk usunięty z zarządu PO   Marcin Obara /PAP Cezary Grabarczyk i Ewa Kopacz przed posiedzeniem Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej w Warszawie

Przed posiedzeniem Rady odbyło się spotkanie zarządu Platformy, podczas którego szef PO Grzegorz Schetyna złożył Grabarczykowi propozycję, by sam zrezygnował z funkcji wiceszefa i pozostał w zarządzie. Ten odmówił jednak i w tej sytuacji członkowie Rady głosowali nad usunięciem go z władz PO.

"W polityce potrzebne są czyste sytuacje i takie jednoznaczne, i dzięki temu przewodniczący ma swobodę w doborze współpracowników. Propozycja, którą otrzymałem, świadczyła o braku zaufania" - powiedział Grabarczyk, pytany dlaczego nie przyjął oferty Schetyny.

Zadeklarował, że będzie "gotów do tego, żeby zmierzyć się z Grzegorzem Schetyną w następnych wyborach na szefa Platformy".

Rada Krajowa uzupełniła ponadto skład zarządu krajowego - nowymi jego członkami zostali m.in. b. wiceszef MSZ ds. europejskich Rafał Trzaskowski oraz b. minister sprawiedliwości Borys Budka.

Budka został dodatkowo wybrany wiceprzewodniczącym, w miejsce Grabarczyka. Wiceszefem został też b. szef MON i b. wicepremier Tomasz Siemoniak. Członkowie Rady wskazali też nowego skarbnika - posła Mariusza Witczaka.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | PAP, PARTIE, PO

Zobacz