Prezydent, premier, rząd - notowania w dół

dodane 16.02.2016 17:52

PAP |

49 proc. Polaków źle ocenia działania rządu Beaty Szydło, pozytywne zdanie o pracy Rady Ministrów ma 35 proc. - wynika z badania TNS Polska. Pracę premier dobrze ocenia 41 proc. Polaków, źle - 42 proc. W przypadku prezydenta Andrzeja Dudy to odpowiednio 44 i 41 proc.

Prezydent, premier, rząd - notowania w dół   Rafał Guz /PAP Premier Beata Szydło i minister Mateusz Morawiecki

W porównaniu do badania ze stycznia o 2 pkt. procentowe spadł odsetek osób źle oceniających pracę Rady Ministrów; jednocześnie poparcie dla rządu spadło o 3 pkt. procentowe. O 5 pkt. procentowych - do 16 proc. - wzrosła grupa osób, która nie ma zdania w tej sprawie.

Społeczeństwo jest równo podzielone w ocenie pracy premier Beaty Szydło - zaznacza TNS Polska. 41 proc. uważa, że premier dobrze wypełnia swoje obowiązki, przeciwnego zdania jest 42 proc. badanych. 17 proc. nie ma zdania w tej sprawie. W porównaniu z poprzednim badaniem oznacza to spadek pozytywnych ocen o 2 pkt. procentowe, a także spadek negatywnych opinie o 1 pkt. procentowy. O 3 pkt. procentowe wzrósł odsetek osób, które miały problem z odpowiedzią na pytanie o ocenę pracy premier.

Ponad dwie piątek Polaków (44 proc.) uważa, że prezydent Andrzej Duda dobrze wypełnia obowiązki głowy państwa. 41 proc. uważa z kolei, że głowa państwa źle wywiązuje się ze swoich obowiązków. 15 proc. badanych nie ma zdania na ten temat. W styczniu pracę prezydenta pozytywnie oceniało 46 proc. ankietowanych, negatywne opinie miało, tak samo jak w lutym, 41 proc. badanych. O 2 pkt. procentowe wzrosła grupa osób, które nie miały zdania nt. pracy prezydenta.

Badanie przeprowadzono 5-10 lutego 2016 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1002 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat za pomocą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | ANDRZEJ DUDA, BEATA SZYDŁO, PAP, PREZYDENT, RZĄD, TNS POLSKA

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 12 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 tambaran 19.02.2016 10:21

LUMINERE ROZWIJAjąc zu twój wątek dalej...
Cytat: muszę przyznać chyba rację Tomaszowi Lisowi,który powiedział iż ludzie są głupsi niż myślimy. no jak widać,istnieje taka grupa wciąż..ale jest warunek, I RACjębędziesz miAŁ- ale tylko wtedy, gdy to tylko do siebie zastosujesz,

 

Plusów: 0 tambaran 19.02.2016 10:00

Agatonie na dwoje wróżyła babcia...i miód, czaSEM
MOśE SZKOSDZIć I SERCU I JESZCZE CZEMUś INNEMUI

 

 

 

Plusów: 1 Miś 17.02.2016 13:53
Niezalogowany użytkownik Chyba tak by wolał, tylko wtedy nic by nie zarabiał bo płatny hejt na rząd nie był by potrzebny.
Plusów: 3 Katolik 17.02.2016 00:46
Niezalogowany użytkownik Lumiere to najglupsze posty pisze, fanatyk pisu, nie pozwala na zadna krytyke aani na negatywne opinie osrodkow badawczych o PiS czy rzadzie czy Szydlo..... ot i mamy cporaz wiecej glupich ludzi w Polsce z prpaganda pisu na czele...

wszystkie komentarze >