Lekarz za darmo także dla nieubezpieczonych

dodane 10.02.2016 07:32

PAP |

Rząd wykonał pierwszy krok do objęcia opieką medyczną wszystkich Polaków. Dostęp do niej nie będzie wymagał opłacania składek. Taką propozycję wprowadzono do projektu dot. bezpłatnych leków dla seniorów - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Lekarz za darmo także dla nieubezpieczonych   Henryk Przondziono /Foto Gość Szykują się duże zmiany w lecznictwie

Gazeta cytuje opinię ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, który twierdzi, że ubezpieczenia zdrowotnego nie ma około 2,5 mln Polaków.

"Tyle nazwisk w systemie do weryfikacji uprawnień zapala się na czerwono. To ponad 5 proc. obywateli. W tej grupie jest wiele młodych osób, które pracują, ale nie mają etatu" - zaznacza cytowany przez gazetę szef resortu zdrowia.

W trakcie kampanii wyborczej PiS obiecywał, że z systemu ubezpieczeniowego przeniesie zdrowie do budżetowego, tak aby każdy miał zagwarantowaną opiekę medyczną. Ma temu towarzyszyć likwidacja NFZ na przełomie 2017 i 2018 roku - czytamy w artykule.

Dodanie do projektu wprowadzającej bezpłatne leki dla osób starszych propozycji szerszego dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej jest pierwszym krokiem w tym kierunku - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | NFZ, PARLAMENT, RZĄD, ZDROWIE

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 12 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Be Le 13.02.2016 06:27
Niezalogowany użytkownik Jakie ubezpieczenie opłacają rodzice ? Z jakiej ochrony zdrowotnej korzystają rodzice ? Moja opinia po uzyskaniu odpowiedzi .
Plusów: 1 Marwel 11.02.2016 11:50
Niezalogowany użytkownik Byłoby to idealne. Tyle zmartwień z głowy. Opłacamy te durne składki, z lekarza korzystamy 1-2 razy w roku, a potem po zalogowaniu na stronie NFZ okazuje się, że od 2 lat leczymy się na raka i ślepotę. Gdzie tu sens?! Zarabiają na tym oszuści, a pacjenci czekają miesiącami na wizytę.
Plusów: 1 Paula 10.02.2016 19:35
Niezalogowany użytkownik w tej grupie jest również mój 10 letni syn nie ma ubezpieczenia wszystko 100% płatne "bo rodzice pracują za granicą"
Plusów: 1 max 10.02.2016 16:43
Niezalogowany użytkownik @erna

Albo Polska jest państwem prawa albo nie. W takim razie zmieńmy Konsytucje i zapiszmy że tylko płacący składkę zdrowotną mają prawo do leczenia. Reszta niech umiera. W konstytucji nie ma zapisu że tylko płacący składkę mają prawo do leczenia wiec skończmy z tym bezprawiem.

A co będzie jeśli zachorujesz zwolnią cię z tego tytułu z pracy czego Ci nie życzę i ktoś Ci powie że nie masz prawa do leczenia bo nieroby takiego prawa nie mają. Jak byś się czuła w takiej sytuacji. Albo pracodawca powie Ci, że ma trudna sytuację i musi Cię zatrudnić na umowe o dzieło bez składek mimo że zgodnie z prawem powinien ci dać etat. Na takich dyskryminacyjnych zasadach bez ubezpieczenia pracują setki tysiecy ludzi w Polsce w tym wielu młodych i to do tej pory za przyzwoleniem władz. Im też powiesz że nie maja prawa do leczenia? Zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

PS Każdy płaci podatki nawet jesli nie bezpośrednio to np idąc do slepu każdy kupuje produkty w kórych cenę wlioczony jest VAT i inne podatki czyli wpłaca swoje 3 grosze ;) do budżetu również tego UE.

wszystkie komentarze >