Kompromis na linii Duda - Rzepliński?

dodane 11.01.2016 09:08

PAP |

Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym została podpisana, obowiązuje i sprawa Trybunału jest zamknięta - powiedziała w poniedziałek szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska.

Kompromis na linii Duda - Rzepliński?   Jakub Szymczuk /FOTO GOść Prezydent Andrzej Duda

Sadurska była pytana w radiu RMF FM m.in., czy podczas niedawnej rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem TK Andrzejem Rzeplińskim zarysował się jakiś kompromis w sprawie Trybunału, a także czy prezydent przed podpisaniem ostatniej ustawy o TK konsultował się z prawnikami krytycznymi wobec tego dokumentu.

"Wracamy do tematu, który, moim zdaniem, w tym momencie jest już zakończony. Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym funkcjonuje, jest ogłoszona, jest obowiązująca" - powiedziała Sadurska. "W tym momencie mamy taką sytuację, że mamy 15 sędziów i sprawa Trybunału jest zamknięta" - dodała.

Wyraziła też nadzieje, że odłożenie przez TK planowanej na 12 stycznia rozprawy, podczas której miała być badana konstytucyjność uchwał unieważniających wybór pięciu sędziów TK i powołujących pięciu nowych, "będzie przełożone w następne działania, typu dopuszczenie tych pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego do orzekania".

Szefowa Kancelarii Prezydenta była pytana, czy byłby możliwy kompromis polegający na tym, że prezydent zaprzysiągłby trzech sędziów wybranych w październiku (tych, których wyboru TK nie zakwestionował), a ci wybrani przez obecny Sejm i już zaprzysiężeni wchodziliby na miejsce tych, którym będzie się kończyć kadencja.

"To by było złamanie konstytucji" - odpowiedziała Sadurska.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | ANDRZEJ DUDA, PAP, PREZYDENT, SĄDOWNICTWO, TK

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Awa 12.01.2016 21:12
Raczej zastosował kukulcze jajo omijając nową ustawę PIS.
Plusów: 1 _jasiek 12.01.2016 09:29
Lepiej niech pan spojrzy w lustro. Pańskie wpisy są do bólu przewidywalne w swojej monotematyczności. Linia michnicjańskiej politpoprawności dedykowanej dla Tenkraju. I kto tu jest puppetem pociąganym za sznureczki jak nie pan?
Plusów: 0 k 11.01.2016 23:38
Niezalogowany użytkownik może to zdjęcie z wizyty w estonii
Plusów: 2 velario 11.01.2016 20:42
@Miś et consortes: Samodzielne myślenie i wnioskowanie jest dla Was tak nieosiągalne, że każdy, kto wyraża odmienne zdanie od tego, w które kazano Wam wierzyć i je propagować, jawi się jako "towarzysz troll". Mam dla Was w związku z tym dwie wiadomości: dobrą i złą.
1. Wiadomość zła: to jest projekcja.
2. Wiadomość dobra: to się da wyleczyć. Trzymam za Was kciuki:)

wszystkie komentarze >