Nowy numer 16/2018 Archiwum

Kaczyński: Te słowa nigdy nie powinny paść

Na 69. miesięcznicy smoleńskiej prezes PiS potępił wypowiedzi niemieckich polityków.

- Żadne naciski, żadne pohukiwania (...), nie zawrócą nas z tej drogi. Będziemy szli do przodu - mówił Jarosław Kaczyński w niedzielę 10 stycznia przed Pałacem Prezydenckim. Zapewnił zebranych na 69. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, że jego partia będzie naprawiać dalej naprawiać Polskę i nieść ją ku przyszłości.

Odniósł się w ten sposób do słów niemieckich polityków: Martina Schulza, szefa Parlamentu Europejskiego, który na łamach dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" porównał to, co dzieje się obecnie w Polsce z działaniami Władimira Putina. "FAZ" informuje też, że 13 stycznia zaplanowane jest posiedzenie Komisji Europejskiej dotyczące przemian w Polsce.

Z kolei szef klubu CDU/CSU w niemieckim Bundestagu Volker Kauder zasugerował, by objąć Polskę sankcjami z powodu - jego zdaniem - naruszenia wartości europejskich.

Jarosław Kaczyński skrytykował tego rodzaju wypowiedzi. Dodał, że nie tylko nie powinny były paść, ale przede wszystkim nie powinni wypowiadać ich Niemcy. Stwierdził, że jego partia będzie dalej realizowała program, który realizował śp. Lech Kaczyński.

Podczas miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński powiedział też, że prawda o tym, co się wydarzyło w Smoleńsku jest coraz bliżej. Coraz bliższe jest wyjaśnienie przyczyn tej katastrofy. Zapowiedział również, że wkrótce w miejscu, gdzie stał krzyż na Krakowskim Przedmieściu, pojawi się pamiątkowa tablica.

« 1 »

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  11.01.2016 08:56
  "Zapowiedział również [Kaczyński], że wkrótce w miejscu, gdzie stał krzyż na Krakowskim Przedmieściu, pojawi się pamiątkowa tablica."

  Mam nadzieję, że tylko jako tymczaswe upamiętnienie, a nie zamiast pomnika. I że zarówno ta tablica, jak i przyszły pomnik nie w formie "deptanej" (by nie zaburzyć układu architektonicznego). By nie było jak niedawno na pomniku Powstańców Warszawy, gdzie "Kto nie skacze to ..." (niezakodowany).
  doceń 2
 • Fryderyk
  11.01.2016 09:12
  Ten tłum na "miesięcznicach" kojarzy mi się z zachowaniem "zasmuconych" obywateli Korei Północnej po śmierci jakiegoś Kima. Te miesięcznice zakrawają mi na jakąś zbiorową paranoję. Ciekawe ilu uczestników to wystraszeni posłowie i działacze partii Kaczyńskiego, a ilu stanowią osoby, które posiadają naprawdę współczujące duszyczki? Całe szczęście, że ja jeszcze nie muszę tam jeździć.
 • Gość
  11.01.2016 09:35
  Nie ma jakiegoś lepszego słowa od "miesięcznica" ? (za przeproszeniem)
  doceń 1
 • Krzysiek
  11.01.2016 09:54
  >>w niemieckim Bundestagu Volker Kauder zasugerował, by objąć Polskę sankcjami z powodu - jego zdaniem - naruszenia wartości europejskich<< Aborcja, gender w przedszkolach - już tylko z powodu tych dwóch punktów wartości europejskich omijam szerokim łukiem tych ludzi i ich wartości. Wprawdzie mają kasę, siłę medialną i zbrojną - poprzez które mogą wywierać nacisk. Ale też pytanie jak tą kasę pozyskali: apartheid i kolonie w RPA jeszcze niedawno, nie płacenie podatku w Polsce za swoją działalność i zysk - czy to nie jest niegodziwie zdobyta kasa. jeżeli tak, nie przyniesie ona korzyści wyznawcom europejskich wartości.
  doceń 6

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama