Kaczyński: Te słowa nigdy nie powinny paść

dodane 11.01.2016 08:14

jad /TVP Info

Na 69. miesięcznicy smoleńskiej prezes PiS potępił wypowiedzi niemieckich polityków.

Kaczyński: Te słowa nigdy nie powinny paść   Tomasz Gołąb /Foto Gość Miesięcznica smoleńska

- Żadne naciski, żadne pohukiwania (...), nie zawrócą nas z tej drogi. Będziemy szli do przodu - mówił Jarosław Kaczyński w niedzielę 10 stycznia przed Pałacem Prezydenckim. Zapewnił zebranych na 69. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, że jego partia będzie naprawiać dalej naprawiać Polskę i nieść ją ku przyszłości.

Odniósł się w ten sposób do słów niemieckich polityków: Martina Schulza, szefa Parlamentu Europejskiego, który na łamach dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" porównał to, co dzieje się obecnie w Polsce z działaniami Władimira Putina. "FAZ" informuje też, że 13 stycznia zaplanowane jest posiedzenie Komisji Europejskiej dotyczące przemian w Polsce.

Z kolei szef klubu CDU/CSU w niemieckim Bundestagu Volker Kauder zasugerował, by objąć Polskę sankcjami z powodu - jego zdaniem - naruszenia wartości europejskich.

Jarosław Kaczyński skrytykował tego rodzaju wypowiedzi. Dodał, że nie tylko nie powinny były paść, ale przede wszystkim nie powinni wypowiadać ich Niemcy. Stwierdził, że jego partia będzie dalej realizowała program, który realizował śp. Lech Kaczyński.

Podczas miesięcznicy smoleńskiej Jarosław Kaczyński powiedział też, że prawda o tym, co się wydarzyło w Smoleńsku jest coraz bliżej. Coraz bliższe jest wyjaśnienie przyczyn tej katastrofy. Zapowiedział również, że wkrótce w miejscu, gdzie stał krzyż na Krakowskim Przedmieściu, pojawi się pamiątkowa tablica.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI | JAROSŁAW KACZYŃSKI, MIESIĘCZNICA SMOLEŃSKA

Zobacz

Przeczytaj komentarze | 9 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 _jasiek 11.01.2016 17:50
Skąd pan wiesz, że to szopka, skoro na tym pan nie bywasz? Bo GW i satelickie media kłamią.
Plusów: 0 Fryderyk 11.01.2016 11:05
Jaśku czy masz na myśli moją reedukację przez udział w podobnych szopkach?
Plusów: 2 _jasiek 11.01.2016 10:25
Jaki kojarzący, takie skojarzenia. A jakby pan tam pojechał dobrowolnie to byłby dobry początek pańskiej reedukacji.
Plusów: 6 Krzysiek 11.01.2016 09:54
Niezalogowany użytkownik >>w niemieckim Bundestagu Volker Kauder zasugerował, by objąć Polskę sankcjami z powodu - jego zdaniem - naruszenia wartości europejskich<< Aborcja, gender w przedszkolach - już tylko z powodu tych dwóch punktów wartości europejskich omijam szerokim łukiem tych ludzi i ich wartości. Wprawdzie mają kasę, siłę medialną i zbrojną - poprzez które mogą wywierać nacisk. Ale też pytanie jak tą kasę pozyskali: apartheid i kolonie w RPA jeszcze niedawno, nie płacenie podatku w Polsce za swoją działalność i zysk - czy to nie jest niegodziwie zdobyta kasa. jeżeli tak, nie przyniesie ona korzyści wyznawcom europejskich wartości.

wszystkie komentarze >