Gość Bielsko-Żywiecki 08/2018 Archiwum

Będą zawracać imigrantów

Norwegia zapowiedziała zaostrzenie przepisów dotyczących imigrantów. Już od wtorku imigranci, którzy nie posiadają wiz uprawniających do przebywania na terenie strefy Schengen, będą zawracani z norweskiej granicy.

Choć Norwegia nie jest członkiem Unii Europejskiej to kraj ten należy do układu dotyczącego swobodnego przemieszczania się, a przybysze spoza Europy docierają do Norwegii przez Szwecję, nie posiadając odpowiednich dokumentów. Tymczasem zgodnie z zapisami umowy z Schengen, powinni oni zostać zarejestrowani w pierwszym kraju strefy do którego przybywają.

Rząd Erny Solberg zapowiedział już wcześniej wdrożenie pakietu zmian, które zaostrzą przepisy dotyczące uchodźców. Utrudnione ma być sprowadzanie przez nich rodzin, zaostrzone prawo o udzielaniu azylu, a osoby przybywające do kraju spoza Norwegii nie będą otrzymywać części świadczeń społecznych.

 

 

« 1 »

Zobacz także

Reklama

  • Krzysiek
    02.01.2016 17:48
    >>docierają do Norwegii przez Szwecję, nie posiadając odpowiednich dokumentów.<< Gdyby do Twojego domu wtargnął osobnik bez Twojej zgody - czyż nie wzywałbyś pomocy aby wyrzucić intruza? Trudno zrozumieć jakąś wartość niemieckiego multi-kulti dającego jakimś ludziom swoje ulice, bary, miejsca spaceru, autostrady, a ludzie ci depczą to wszystko, nie szanując daru, który otrzymali. A wręcz rzucający kamieniami w ten spokój. Dzięki Ci Panie, że pouczasz mnie abym się strzegł dawania daru temu, który gardzi moim darem i mną.
    doceń 3

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy