Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Katolicka szkoła ukarana za rzekomą homofobię

Jeśli rodzice dowiedzą się o pana orientacji, mogą robić problemy – to niewinne z pozoru ostrzeżenie kosztowało katolicką szkołę Dobrego Pasterza w Sanlúcar de Barrameda w Hiszpanii 123 tys. euro. Taką grzywną ukarał ją bowiem Najwyższy Sąd Andaluzji za rzekomą homofobię, której miał się dopuścić dyrektor względem nauczyciela homoseksualisty.

Został on zatrudniony na zastępstwo, do 12 grudnia 2013 r. Kiedy kontrakt wygasł, skierował sprawę do sądu odtwarzając nagraną potajemnie rozmowę z dyrektorem. Sąd dał szkole nauczkę. 123 tysiące euro to poważny cios dla każdej placówki oświatowej, zwłaszcza w dobie kryzysu. I katolickie szkoły na pewno to sobie dobrze zapamiętają. Rodzice też, zwłaszcza jeśli szkoła podniesie im czesne. Nie będzie już żadnych problemów.

« 1 »

Zobacz także

Reklama

 • Podpisany
  02.06.2015 07:02
  Mamy co chcieliśmy. Tylko patrzeć jak i u nas posypią się piękne wyroki. Kto zna "wychów" wydziałów prawa ten wie...
  doceń 10
 • rmolas
  02.06.2015 08:40
  czekam na komentarz jeszcze-prezydenta Komorowskiego, który mówił, że on nie widzi w podpisanej przez niego konwencji tzw."przeciw przemocy" (a tak naprawdę propoagującą przemoc ideologiczną, a co za tym idzie: finansowo-opresyjną) niczego złego.
  doceń 10
 • greegarak
  02.06.2015 11:03
  Trzeba było geja nie zatrudniać, a jak to nie było do wychwycenia, to nie trzeba było gadać takich głupst jak był na zastępstwo i miał odejść. Trochą mętna ta sprawa. A wysokość kary to wiadomo że wynika z homolobby. Dziwi mnie że katolicy są tak naiwni, a jak nie naiwni, to że nie potrafią powstrzymać języka przed czczym gadaniem. No bo jak można było pozwolić sobie nagrać rozmowę?
  doceń 5
 • agnostos
  02.06.2015 23:49
  Dlaczego katolicy są tak zawzięci na homoseksualistów? Przeciez to nasi bliźni, którym należy się szacunek i miłość!

  A Komorowski jest prezydentam (jeszcze), a Duda jeszcze nie. Czy to takie trudne do pojęcia? Duda wypowiada się na razie jako osoba prywatna, a nie państwowy urzędnik.

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy