• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Prezydent wzywa do budowania wspólnoty

  PAP

  dodane 02.05.2015 06:00

  Do budowania wspólnoty wezwał Polaków prezydent Bronisław Komorowski. Osiągaliśmy sukcesy, gdy łączył nas wspólny cel, na kłótniach w Polsce zawsze korzystali inni, najczęściej nasi wrogowie; niech to będzie przestroga, jakże aktualna w dzisiejszym niespokojnym świecie - podkreślił.

  "Wiem, że na co dzień niepokoją nas sygnały, jak wiele nas, Polaków, różni i dzieli. Jednak żyjąc w geograficznym sercu kontynentu, pomiędzy Wschodem i Zachodem, musimy naszą siłę budować właśnie w oparciu o wspólnotę. Wszystkie ważne momenty w naszej najnowszej historii, takie jak obalenie komunizmu poprzez pierwsze wolne wybory, jak wejście do NATO i UE, nie byłyby możliwe bez jedności" - mówił Komorowski w piątkowym orędziu wyemitowanym w TVP.

  Prezydent złożył Polakom życzenia z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi, Dnia Polonii i Polaków za Granicą, członkostwa w UE oraz święta ludzi pracy.

  Apelował, byśmy tym bardziej przeżyli "te majowe dni i związane z nimi treści razem, we wspólnocie". "Przeżyjmy je nie tylko w ramach oficjalnych uroczystości i wydarzeń, ucieszmy się nimi także zupełnie prywatnie, w gronie przyjaciół, rodziny, znajomych. Bo majówka z Polską może być majówką z najbliższymi" - zachęcał prezydent.

  Komorowski podkreślił, że jest ważne, byśmy znaleźli choć chwilę na dumę z osiągnięć ojczyzny. "Ważne, byśmy znaleźli choć chwilę na refleksję o tym, co nas czeka w przyszłości, jakie wyzwania i jakie problemy. Ważne, by towarzyszyły nam choć w najskromniejszej formie barwy narodowe - flaga przed domem czy za naszym oknem, kokarda narodowa przypięta na znak święta, na znak wspólnoty" - powiedział.

  Prezydent wskazał, że najważniejsze jest, by towarzyszyła nam w tych majowych dniach wzajemna życzliwość - "obdarowywanie się uśmiechem, ciepłym spojrzeniem, dobrym gestem".

  Bronisław Komorowski zaapelował o dumne demonstrowanie polskich barw narodowych. "Proszę o tworzenie wspólnoty radości i dumy nie tylko z historii, ale i ze współczesnych osiągnięć ojczyzny - naszej wspólnej ojczyzny" - dodał.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Stanisław_Miłosz
   02.05.2015 10:04

   Do budowania wspólnoty wezwał kury prezydent Lis. Osiągaliśmy sukcesy, gdy łączył nas wspólny cel, na kłótniach w kurniku i na podwórku zawsze korzystali inni, najczęściej nasi wrogowie; niech to będzie przestroga, jakże aktualna w dzisiejszym niespokojnym świecie - podkreślił.

   "Wiem, że na co dzień niepokoją nas sygnały, jak wiele nas, lisy i kuraki, różni i dzieli. Jednak żyjąc w geograficznym sercu WSI, pomiędzy Wschodem i Zachodem, musimy naszą siłę budować właśnie w oparciu o wspólnotę. Wszystkie ważne momenty w naszej najnowszej historii, takie jak obalenie lisizmu poprzez pierwsze wolne wybory, jak wejście do Farmy i Spółdzielni, nie byłyby możliwe bez jedności" - mówił lis w piątkowym orędziu wyemitowanym w TVP.

   "Proszę o tworzenie wspólnoty radości i dumy nie tylko z historii, ale i ze współczesnych osiągnięć ojczyzny - naszej wspólnej ojczyzny" - dodał.

    

    

   http://www.fronda.pl/a/rzadzaca-platforma-chce-sprzedawac-srebra-rodowe,50851.html

   Żeby tylko srebra.

    

   26
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół