• facebook
 • twitter
 • YouTube
 • Newsletter
 • rss
 • Stoch przejdzie w czwartek operację

  PAP

  dodane 03.12.2014 14:10

  Kamil Stoch musi przejść w czwartek operację kontuzjowanej stopy - zdecydował w środę po badaniach lekarz kadry skoczków Aleksander Winiarski. Dwukrotnemu mistrzowi olimpijskiemu z Soczi odnowiła się kontuzja stawu skokowego podczas rozgrzewki na Wielkiej Krokwi.

  Po zbadaniu stawu skokowego Stocha doktor Winiarski stwierdził, że w czwartek przed południem konieczne będzie przeprowadzenie zabiegu operacyjnego. "Niestety leczenie zachowawcze nie przyniesie efektów i trzeba operacyjnie usunąć zmianę chrzęstno-kostną, która drażni staw skokowy" - powiedział lekarz kadry i ordynator oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej szpitala w Nowym Targu.

  Dodał, że była to niezwykle trudna decyzja. "Ponieważ wyłączy Kamila na kilka tygodni z treningów, ale w tym momencie nie ma innego wyjścia" - podkreślił Winiarski.

  W środę podczas rozgrzewki przed skokiem doszło do odnowienia kontuzji. "A konkretnie podczas czwartego skoku imitacyjnego ze specjalną taśmą z butem, gdy chciałem przetestować, żeby właśnie trzymało mi staw skokowy. Niestety w momencie odbicia coś chrupnęło. Jest minimalna ruchomość w stawie, kostka boli i jest spuchnięta, ale bardziej niż kostka boli w tej chwili serce" - mówił Stoch przed przewiezieniem do szpitala.

  Wcześniej doktor Winiarski przeprowadził badanie kontrolne i wydał zgodę na udział Stocha w treningu na Wielkiej Krokwi. Powiedział wtedy, że jest lepiej. "Ale oczywiście nie jest to w stu procentach wygojony staw. Wczoraj Kamil miał trening na sali i nic złego się nie wydarzyło" - mówił tuż po porannym badaniu lekarz. Dodał, że skoczek przy skrajnych zgięciach stawu skokowego nadal odczuwał lekki dyskomfort, ale nie na tyle duży, żeby go eliminował z treningu, który miał być swoistego rodzaju testem.

  Podwójny mistrz olimpijski z Soczi i zdobywca Kryształowej Kuli w ostatnim sezonie doznał kontuzji podczas treningu poprzedzającego inauguracyjne konkursy PŚ w niemieckim Klingenthal. Stoch poczuł ukłucie w kostce, ale ponieważ inne dolegliwości nie wystąpiły, oddał skok treningowy, po którym - zdejmując obuwie - zauważył, że stopa jest opuchnięta, a urazowi towarzyszy podskórny wylew.

  W rozpoczynających się piątkowymi kwalifikacjami zawodach PŚ w Lillehammer decyzją trenera Łukasza Kruczka wystąpią Piotr Żyła, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • sorcier
   03.12.2014 16:16
   Udanego leczenia i szybkiego powrotu na skocznię :)
  • obserwator
   04.12.2014 08:40
   Zmiany w tkance chrzęstno-kostnej nie powstają z dnia na dzień. Należało operację przeprowadzić dużo wcześniej, przed rozpoczęciem sezonu startowego, a nie czekać na cud do ostatniego momentu. Zdaje się, że lekarze tym razem się nie popisali.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Reklama

   Zachowane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół